3 MEDALE NA OOM W ŁODZI.08.07.2013, 11:11
W Łodzi odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży we florecie , czyli MP do lat 17. Reprezentanci Gdańskiej Szkoły Floretu walczący w barwach UKS Atena Gdańsk zdobyli łącznie 3 medale: srebrny – drużynowo floreciści oraz 2 brązowe medale także floreciści w turnieju indywidualnym. W Łodzi z powodów zdrowotnych znacznemu osłabieniu uległa drużyna florecistek UKS Atena: ze składu ubiegłorocznych mistrzyń OOM zabrakło w Łodzi Anny Jereczek oraz Julii Wąsowicz.

WYNIKI:


FLORET DZIEWCZĄT

Indywidualnie:

Półfinały: Długosz – Chrzanowska 15:9; Żurowska – Walczyk 15:10


Finał: Długosz – Żurowska 13:6

Kolejność:
1. Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin
2. Beata Żurowska (KSz Wrocławianie)
3. Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice) i Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń)
5. Anna Szymczak (UKS Atena)
6. Alicja Wiaderek (MKS Kusy Szczecin)
7. Lidia Burkacka (UKS Pałac Młodzieży Syrena Warszawa)
8. Adrianna Frackowiak (KSz Wrocławianie)
................................
14. Sara Żelechowska
15. Magdalena Drapella (obie Atena)

Startowało 38 zawodniczek.




Drużynowo:

Półfinały: Budowlani Toruń – Warta Muszkieterowie Poznań 45:26, MKS Kusy Szczecin – AZS-AWF Poznań 42:28;
O 3 miejsce: Warta Muszkieterowie Poznań - AZS-AWF Poznań 45: 41

Finał: Budowlani Toruń - MKS Kusy Szczecin 40:35


Kolejność:
1. Budowlani Toruń
2. MKS Kusy Szczecin
3. Warta Muszkieterowie Poznań
4. AZS AWF Poznań
5. Zjednoczeni Pabianice
6. IKS Jamalex Leszno
7. KSz Wrocławianie
8. UKS Atena Gdańsk (Anna Szymczak, Magdalena Drapella, Wiktoria Szewczyk, Sara Żelechowska )
…………………………………………………………………………

Startowało 9 drużyn.



FLORET CHŁOPCÓW

Indywidualnie:

Półfinały: Rządkowki – Podralski 15:5, De Bazelaire – Naruszewicz 15:5

Finał: Rządkowski – de Bazelaire 15:13

Kolejność:
1. Andrzej Rządkowski (KSz Wrocławianie )
2. Ludwik de Bazelaire (AZS-AWF Warszawa)
3. Maciej Podralski (UKS Atena; trener Krzysztof Walka) i Tomasz Naruszewicz (UKS Atena Gdańsk; trener Andrzej Witkowski)
5. Jakub Miller (Warta Muszkieterowie Poznań)
6. Dominik Samorek (Kolejarz Wrocław)
7. Mateusz Sawczyn (KSz Wrocławianie)
8. Oskar Orszyński (Warta Muszkieterowie Poznań)

Startowało 41 zawodników.




Drużynowo:

Półfinały: KSz Wrocławianie - AZS-AWF Poznań 45:29 , UKS Atena Gdańsk – Warta Muszkieterowie Poznań 45:39

O 3 miejsce: AZS-AWF Poznań - Warta Muszkieterowie Poznań 45:31

Finał: KSz Wrocławianie - UKS Atena Gdańsk 45:44


Kolejność:
1. Wrocławianie
2. UKS Atena Gdańsk (Jędrzej Krukowski, Tomasz Naruszewicz, Maciej Podralski, Patryk Szulpin; trenerzy Krzysztof Walka i Andrzej Witkowski)
3. AZS AWF Poznań
4. Warta-Muszkieterowie Poznań
5. AZS AWF Warszawa
6. AZS-UKW Bydgoszcz
7. Kolejarz Wrocław
8. IKS Jamalex Leszno
……………………………………………………………..
11. UKS Atena Gdańsk II (Wiktor Olszewski, Mikołaj Rudnicki, Kacper Skrzypkowski; trenerzy Krzysztof Walka i Andrzej Witkowski)

Startowało 11 drużyn.




31 sierpnia na inaugurację sezonu 2013/14 odbędzie się w Gdańsku IV edycja drużynowych zawodów „STACJA SOLIDARNOŚĆ”.