DRUŻYNY ATENY OBRONIŁY TYTUŁU MISTRZÓW POLSKI09.06.2013, 00:28


We Wrocławiu odbyły się III Mistrzostwa Polski Młodzików (kat. do lat 14). Reprezentanci Gdańskiej Szkoły Floretu występujący w barwach UKS Atena obronili tytuły Mistrzów Polski drużynowo zdobyte przed rokiem. Łącznie zawodnicy UKS Atena zdobyli 5 medali: 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy . Gdańszczanie wygrali klasyfikację medalową przed IKS Jamalex Leszno (1 złoty , 1 srebrny, 1 brązowy) . Historyczny medal, bo pierwszy w historii zdobył dla UKS de La Salle Gdańsk – Konrad Kosycarz.

WYNIKI:






FLORET CHŁOPCÓW

Indywidualnie:

Półfinały: Szymon Czartoryski (KSz Wrocławianie) – Konrad Kosycarz (UKS de La Salle Gdańsk) 12:7, Łukasz Pilszak ( UKS Atena Gdańsk) - Jan Jurkiewicz (Budowlani Toruń) –12:6,

Finał: Czartoryski – Pilszak 10:5






Kolejność:
1. Czartoryski
2. Pilszak (trener Krzysztof Walka)
3. Kosycarz (trener Jarosław Mojski) i Jurkiewicz
5. Jan Samulski (Warta Muszkieterowie Poznań)
6. Michał Olbromski
7. Piotr Borowiec
8. Karol Łukasiewicz (wszyscy Atena)
................................
9. Jakub Cierluk
12. Jerzy Wieliński (obaj Atena)
13. Mateusz Dołzycki (UKS de La Salle Gdańsk)
15. Michał Szewczyk ( Atena Gdańsk)


Startowało 82 zawodników.




Drużynowo:


Półfinały: UKS Atena Gdańsk I – KSz Wrocławianie 33:18, Kolejarz Wrocław - Budowlani Toruń 36:7,
O 3 miejsce: KSz Wrocławianie - Budowlani Toruń 36:27

Finał: UKS Atena I – Kolejarz Wrocław 31:23


Kolejność:
1. UKS Atena Gdańsk I (Piotr Borowiec, Karol Łukasiewicz, Michał Olbromski, Łukasz Pilszak, ; trenerzy Krzysztof Walka i Andrzej Witkowski)
2. Kolejarz Wrocław
3. KSz Wrocławianie
4. Budowlani Toruń
…………………………………………………………………..
5.. UKS Atena II (Jakub Cierluk, Patryk Martyniak, Mateusz Możejko, Jerzy Wieliński; trenerzy Krzysztof Walka i Andrzej Witkowski)
6. UKS de La Salle I (Konrad Kosycarz, Jakub Dołżycki, Mateusz Dołżycki, Kacper Rutkowski; trener Jarosław Mojski)

Startowało 13 drużyn.



FLORET DZIEWCZĄT

Indywidualnie:

Półfinały: Renata Tomczak (IKS Jamalex Leszno) – Marta Mech (Atena) 12:11, Julia Lidzbarska (Atena) – Marta Kaczmarek (IKS Jamalex Leszno) 12:10,

Finał: Tomczak – Lidzbarska 12:5





Kolejność:
1. Tomczak
2. Lidzbarska
3. Mech i Kaczmarek
5. Jagoda Sadowska (D’Artagnan Warszawa)
6. Julia Włosińska (AZS-AWF Warszawa)
7. Weronika Wisoky (Warta Muszkieterowie Poznań)
8. Sesil Sali (AZS-AWF Poznań)
.............................
9. Joanna Toporska
11. Natalia Muklewicz
13. Zuzanna Bober
14. Alicja Kozłowska (wszystkie UKS Atena Gdańsk)

Startowało 76 zawodniczek.




Drużynowo:

Półfinały: UKS Atena I – D’Artagnan Warszawa 36:23, IKS Jamalex Leszno - KSz Wrocławianie 36:21

O 3 miejsce: D’Artagnan Warszawa - KSz Wrocławianie 36:25

Finał: UKS Atena I - IKS Jamalex Leszno 36:29


Kolejność:
1. UKS Atena I (Marta Mech, Natalia Muklewicz, Julia Lidzbarska, Joanna Toporska: trener Konrad Pietrusiak)
2. IKS Jamalex Leszno
3. D’Artagnan Warszawa
4. KSz Wrocławianie
…………………………………………
6. UKS Atena II (Zuzanna Bober, Alicja Kozłowska, Katarzyna Stawiarska, Agnieszka Wierzchowska: trenerzy Anna Sobczak, Konrad Pietrusiak i Krzysztof Walka)
13. UKS de La Salle Gdańsk I (Julia Bessman, Karolina Murawska, Zuzanna Rompczyk; trener Jarosław Mojski)


Startowało 14 drużyn.


Teraz w Polsce w rywalizacji młodzików nastąpi wakacyjna przerwa, a 31 sierpnia na inaugurację sezonu 2013/14 odbędzie się w Gdańsku IV edycja drużynowych zawodów „STACJA SOLIDARNOŚĆ”.