SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


HISTORIA
HISTORIA SEKCJI SIETOM AZS-AWFiS GDAŃSK

W 1921 r. dzięki por. Stanisławowi Kubalskiemu powstała sekcja szermiercza AZS w Gdańsku, którą reaktywowano w 1948 r. W 1976 r. sekcja została włączona w struktury Klubu Sportowego Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego, od 1981 r. noszącego nazwę AZS-AWF Gdańsk.

Od 1.03.2001 r. sekcja ma sponsora tytularnego - firmę Sietom Sp. z o.o. i nosi nazwę Sietom AZS-AWFiS Gdańsk. W dorobku sekcji są 4 medale olimpijskie oraz 86 medali z MŚ i ME.


NAJWIĘKSZE SUKCESY


Igrzyska Olimpijskie:

INDYWIDUALNIE:

Brązowy medal - Ateny 2004
Sylwia Gruchała

DRUŻYNOWO:

Srebrny medal - Sydney 2000
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Anna Rybicka

Srebrny medal - Atlanta 1996
Jarosław Rodzewicz, Ryszard Sobczak

Brązowy medal - Barcelona 1992
Cezary Siess, Ryszard Sobczak



Mistrzostwa Świata:

INDYWIDUALNIE:

Srebrny medal - Hawana 2003
Sylwia Gruchała

DRUŻYNOWO:

Złoty medal - St. Petersburg 2007
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Małgorzata Wojtkowiak, Katarzyna Kryczało

Złoty medal - Hawana 2003
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Anna Rybicka

Złoty medal - La Chaux de Fonds 1998
Ryszard Sobczak

Srebrny medal - Paryż 2010
Sylwia Gruchała, Anna Rybicka, Karolina Chlewińska, Katarzyna Kryczało

Srebrny medal - Lizbona 2002
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Anna Rybicka

Srebrny medal - Seul 1999
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Alicja Kryczało

Srebrny medal - Lyon 1990
Cezary Siess, Ryszard Sobczak

Brązowy medal - Pekin 2008
Radosław Glonek

Brązowy medal - Nowy Jork 2004
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Anna Rybicka

Brązowy medal - Seul 1999
Wojciech Szuchnicki

Brązowy medal - La Chaux de Fonds 1998
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Anna Rybicka

Brązowy medal - Haga 1995
Jarosław Rodzewicz, Ryszard Sobczak

Brązowy medal - Essen 1993
Ryszard Sobczak

Brązowy medal - Goeteborg 1973
Leszek Martewicz



Mistrzostwa Europy

INDYWIDUALNIE:

Złoty medal - Zalaegerszeg 2005
Sylwia Gruchała

Złoty medal - Moskwa 2002
Sylwia Gruchała

Złoty medal - Madera 2000
Sylwia Gruchała

Brązowy medal - Kijów 2008
Małgorzata Wojtkowiak

Brązowy medal - Izmir 2006
Anna Rybicka

Brązowy medal - Kopenhaga 2004
Anna Rybicka

Brązowy medal - Gdańsk 1997
Anna Rybicka

DRUŻYNOWO:

Złoty medal - Kijów 2008
Radosław Glonek

Złoty medal - Bourges 2003
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Anna Rybicka

Złoty medal - Moskwa 2002
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Anna Rybicka

Srebrny medal - Izmir 2006
Wojciech Szuchnicki, Radosław Glonek

Srebrny medal - Kopenhaga 2004
Wojciech Szuchnicki

Srebrny medal - Płowdiw 1998
Ryszard Sobczak

Brązowy medal - Izmir 2006
Anna Rybicka, Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Karolina Chlewińska

Brązowy medal - Koblencja 2001
Wojciech Szuchnicki

Brązowy medal - Madera 2000
Sylwia Gruchała, Alicja Kryczało

Brązowy medal - Bolzano 1999
Wojciech Szuchnicki



Mistrzostwa Świata do lat 20

INDYWIDUALNIE:

Złoty medal - Keszthely 1999
Magda Mroczkiewicz

Złoty medal - Tenerife 1997
Anna Rybicka

Srebrny medal - Tournai 1996
Alicja Kryczało

Brązowy medal - Baku 2010
Hanna Łyczbińska

Brązowy medal - Trapani 2003
Karolina Chlewińska

Brązowy medal - Antalya 2002
Katarzyna Kryczało

Brązowy medal - Gdańsk 2001
Sylwia Gruchała

Brązowy medal - South Bend 2000
Sylwia Gruchała

Brązowy medal - Keszthely 1999
Sylwia Gruchała

Brązowy medal - Mexico City 1994
Anna Rybicka

Brązowy medal - Genua 1992
Katarzyna Felusiak

DRUŻYNOWO:

Złoty medal - Gdańsk 2001
Alicja Kryczało, Sylwia Gruchała

Złoty medal - South Bend 2000
Alicja Kryczało, Sylwia Gruchała, Natalia Więckowska

Złoty medal - Keszthely 1999
Magdalena Mroczkiewicz, Alicja Kryczało, Sylwia Gruchała

Złoty medal - Wenezuela 1998
Magdalena Mroczkiewicz, Alicja Kryczało, Sylwia Gruchała

Złoty medal - Tournai 1996
Anna Rybicka

Złoty medal - Paryż 1995
Anna Rybicka, Krzysztof Walka

Srebrny medal - Antalya 2002
Katarzyna Kryczało, Izabela Knop

Srebrny medal - South Bend 2000
Krzysztof Pietrusiak

Brązowy medal - Baku 2010
Hanna Łyczbińska, Marta Łyczbińska



Mistrzostwa Świata do lat 17

INDYWIDUALNIE:

Złoty medal - Mexico-City 1994
Anna Rybicka

Srebrny medal - Gdańsk 2001
Krzysztof Pietrusiak

Srebrny medal - South Bend 2000
Katarzyna Kryczało

Srebrny medal - Wenezuela 1998
Sylwia Gruchała

Srebrny medal - Teneryfa 1997
Sylwia Gruchała

Srebrny medal - Bonn 1992
Anna Rybicka

Brązowy medal - Trapani 2003
Konrad Pietrusiak

Brązowy medal - Gdańsk 2001
Katarzyna Kryczało

Brązowy medal - Tournai 1996
Sylwia Gruchała



Mistrzostwa Europy do lat 23

INDYWIDUALNIE:

Złoty medal - Bratysława 2012
Hanna Łyczbińska

Srebrny medal - Bratysława 2012
Marta Łyczbińska

DRUŻYNOWO:

Złoty medal - Bratysława 2012
Hanna i Marta Łyczbińskie, Emilia Rygielska

Brązowy medal - Bratysława 2012
Paweł Osmański, Piotr Janda, Krystian Gryglewski

Brązowy medal - Kazań 2011
Hanna i Marta Łyczbińskie, Iwona Olbromska



Mistrzostwa Europy do lat 20

INDYWIDUALNIE:

Złoty medal - Amsterdam 2008
Paweł Osmański

Złoty medal - Bratysława 1998
Sylwia Gruchała

Srebrny medal - Łobnia 2010
Maciej Włosek

Srebrny medal - Gdańsk 1997
Alicja Kryczało

Brązowy medal - Porec 2003
Krzysztof Pietrusiak

Brązowy medal - Porec 2003
Katarzyna Kryczało

Brązowy medal - Bratysława 1998
Alicja Kryczało

Brązowy medal - Gdańsk 1997
Sylwia Gruchała

DRUŻYNOWO:

Złoty medal - Bratysława 1998
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Alicja Kryczało

Złoty medal - Bratysława 1998
Jarosław Mojski

Srebrny medal - Amsterdam 2008
Justyna Anuszewska

Brązowy medal - Łobnia 2010
Iwona Olbromska, Natalia Gołębiowska

Brązowy medal - Odense 2009
Hanna Łyczbińska, Marta Łycbińska

Brązowy medal - Porec 2003
Krzysztof Pietrusiak

Brązowy medal - Keszthely 2001
Katarzyna Kryczało, Karolina Chlewińska

Brązowy medal - Antalya 2000
Alicja Kryczało, Katarzyna Kryczało



Mistrzostwa Europy do lat 17

INDYWIDUALNIE:

Brązowy medal - Klagenfurt 2011
Natalia Gołębiowska

DRUŻYNOWO:

Srebrny medal - Klagenfurt 2011
Natalia Gołębiowska

Brązowy medal - Ateny 2010
Zuzanna Sobczak, Natalia Gołębiowska

Brązowy medal - Bourges 2009
Mateusz Knitter



Klubowy Puchar Europy

drużyna kobiet (wszystkie turnieje rozegrano w Turynie):
2 miejsce w latach 2001-2003
3 miejsce w latach 1987,1998,1999

drużyna mężczyzn:
3 miejsce 1998 (Paryż)
3 miejsce 2000 (Henin Beaumont)



Mistrzowie Polski

2012 Wrocław - Paweł Kawiecki
2011 Wrocław - Sylwia Gruchała
2010 Sosnowiec - Karolina Chlewińska
2009 Opole - Małgorzata Wojtkowiak
2009 Opole - Radosław Glonek
2008 Śrem - Radosław Glonek
2008 Śrem - Sylwia Gruchała
2007 Katowice - Sylwia Gruchała
2006 Warszawa - Sylwia Gruchała
2005 Wrocław - Anna Rybicka
2005 Wrocław - Wojciech Szuchnicki
2004 Kraków - Sylwia Gruchała
2003 Śrem - Sylwia Gruchała
2002 Leszno - Sylwia Gruchała
2001 Warszawa - Magdalena Mroczkiewicz
2000 Warszawa - Magdalena Mroczkiewicz
1999 Wrocław - Sylwia Gruchała
1999 Wrocław - Wojciech Szuchnicki
1998 Gliwice - Anna Rybicka
1998 Gliwice - Jarosław Rodzewicz
1997 Warszawa - Katarzyna Felusiak-Zakrzewska
1995 Katowice - Anna Rybicka
1995 Katowice - Ryszard Sobczak
1994 Warszawa - Ryszard Sobczak
1993 Warszawa - Anna Rybicka
1993 Warszawa - Ryszard Sobczak
1992 Wrocław - Anna Sobczak
1991 Warszawa - Hanna Prusakowska
1990 Katowice - Anna Sobczak
1990 Katowice - Cezary Siess
1989 Wrocław - Anna Sobczak
1986 Gdańsk - Joanna Stanisławska



Drużynowe Mistrzostwa Polski

kobiety:
mistrzostwo Polski w latach: 1985-1993,1995-2011
wicemistrzostwo Polski w latach: 2012

mężczyźni:
mistrzostwo Polski w latach: 1993-2000, 2003, 2005-2007
wicemistrzostwo Polski w latach: 2002, 2004, 2008-20112


Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
copyright 2018 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki