SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
UKS ATENA REWELACJĄ MP JUNIORÓW! 8 MEDALI DLA GDAŃSKA.11.02.2013, 09:50
We Wrocławiu odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostw Polski Juniorów (kat. do lat 20) we florecie. Gdańszczanie świetnie spisali się zwłaszcza w turniejach drużynowych, a wyczyn florecistów, kiedy po raz pierwszy w historii szermierze z jednego miasta zajęli całe podium, przejdzie do historii. Dodatkowo gdańszczanie zdobyli 3 medale w turniejach indywidualnych: srebrny indywidualnie – Zuzanna Sobczak, brązowe Natalia Gołębiowska (Sietom, trener obydwu - Longin Szmit) i Ksawery Nowosielski (trener – Łukasz Szymański).
Łączny dorobek florecistów w Gdańska to 8 medali: 6 – Sietom AZS-AWFiS, 2 medale – UKS Atena Gdańsk. Postawa tego UKS-u działającego w GSF to największa sensacja tych mistrzostw, gdyż większość zawodników UKS Atena nie ukończyła jeszcze 16 roku życia.!
Indywidualne tytuły mistrzowskie zdobyli Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń) i Jakub Surwiłło (AZS-AWF Warszawa).



Wyniki floretu kobiet:


Turniej indywidualny :

Ćwierćfinały: Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń) – Aleksandra Lasic (UKS Floret Ruda Śląska) 15:12, Zuzanna Sobczak (Sietom) – Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin) 15: 6 ; (Natalia Gołębiowska (Sietom) – Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk) 15:13, Beata Żurowska (Ksz Wrocławianie) – Sandra Sulik (Budowlani Toruń) 15:12

Półfinały: Chrzanowska – Żurowska 11:8, Sobczak - Gołębiowska 15:7

Finał: Chrzanowska - Sobczak 15:5


Kolejność:
1. Chrzanowska
2. Sobczak
3. Gołębiowska i Żurowska
5. Sulik
6. Długosz
7. Szymczak
8. Lasic
..........................................................................
12. Julia Wąsowicz (UKS Atena)

Startowało 61 zawodniczek.


Turniej drużynowy :

Ćwierćfinały: Budowlani Toruń I – Warta Muszkieterowie 45:27, Sietom AZS-AWFiS Gdańsk – MKS Kusy Szczecin 45:25, UKS Atena Gdańsk – AZS-AWF Poznań 45:34, Wrocławianie – AZS-AWF Warszawa 23:22

Półfinały: Budowlani I – KSz Wrocławianie 45:15; Sietom - UKS Atena 45:18

O 3 miejsce: UKS Atena - KSZ Wrocławianie 45:40

Finał: Budowlani I – Sietom 45:24


Kolejność:
1. Budowlani I
2. Sietom AZS-AWFiS Gdańsk (Natalia Gołębiowska, Laura Lewańczyk, Martyna Przybyłowicz, Zuzanna Sobczak; trenerzy Tadeusz Pagiński i Longin Szmit)
3. UKS Atena Gdańsk (Magdalena Drapella, Anna Jereczek, Anna Szymczak, Julia Wąsowicz; trenerzy Adam Kaszubowski i Tadeusz Paginski)
4. KSz Wrocławianie
5. MKS Kusy Szczecin
6. AZS-AWF Warszawa
7. AZS-AWF Poznań
8. Warta Muszkieterowie Poznań
………………………………………………
11. UKS Atena Gdańsk II (Zuzanna Matuszewska, Karolina Piskorska, Alicja Szostakiewicz, Sara Żelechowska; trenerzy Adam Kaszubowski i Andrzej Witkowski )

Startowało 11 drużyn.
…………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Wyniki floretu mężczyzn:


Turniej indywidualny :

Ćwierćfinały: Jakub Surwiłło (AZS-AWF Warszawa) – Mateusz Knitter (Sietom) 15:12, Oskar Metza (AZS-AWF Poznań) – Michał Siess 15:12, Ksawery Nowsielski – Piotr Sobczak (wszyscy Sietom) 15:13, Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń) – Rafał Wiśniewski (AZS-AWF Poznań) 15:8

Półfinały: Surwiłło - Kozłowski 11:10, Metza – Nowosielski 15:12

Finał: Surwiłło – Metza 11:10


Kolejność:
1. Surwiłło
2. Metza
3. Kozłowski i Nowosielski
5. Siess
6. Sobczak
7. Knitter
8. Wiśniewski
............................................................
9. Krystian Gryglewski
14. Mateusz Kozłowski (obaj Sietom)
15. Maciej Podralski (UKS Atena Gdańsk)

Startowało 61 zawodników



Turniej drużynowy :

Ćwierćfinały: Sietom AZS-AWFiS Gdańsk I – Budowlani Toruń 45:39, UKS Atena Gdańsk - AZS-AWF Warszawa 45:31; Sietom II – Wrocławianie 45:40; Warta Muszkieterowie Poznań - AZS-AWF Poznań 45:44

Półfinały: Sietom I – Sietom II 45:41, UKS Atena Gdańsk – Warta Muszkieterowie Poznań 45:43

O 3 miejsce: Sietom II – Warta Muszkieterowie Poznań 45:38

Finał: Sietom I – UKS Atena Gdańsk 45:30


Kolejność:
1. Sietom I (Filip Franceson, Krystian Gryglewski, Mateusz Knitter, Michał Siess; trenerzy Stanisław Szymański i Łukasz Szymański)
2. UKS Atena Gdańsk (Jędrzej Krukowski, Tomasz Naruszewicz, Maciej Podralski, , Patryk Szulpin; trenerzy Katarzyna Zakrzewska, Adam Kaszubowski )
3. Sietom II (Mateusz Kozłowski, Ksawery Nowosielski, Piotr Sobczak , Szymon Szewczyk; trenerzy Łukasz Szymański, Stanisław Szymański, Andrzej Witkowski)
4. Warta Muszkieterowie Poznań
5. AZS-AWF Poznań
6.Budowlani Toruń
7. AZS-AWF Warszawa
8. KSz Wrocławianie

Startowało 13 drużyn.



W najbliższy weekend juniorzy walczą w zawodach PŚ w Budapeszcie (kobiety) i Aix en Provence (mężczyźni).
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki