SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
INAUGURACJA SEZONU POOLIMPIJSKIEGO FLORECISTÓW31.01.2013, 15:56
Ubiegły weekend obfitował w wydarzenia szermiercze. Florecistki i floreciści rozjechali się po całej Europie, by walczyć w turniejach różnej rangi i w różnych kategoriach. Seniorzy zainaugurowali sezon poolimpijski startując w zawodach Pucharu Świata w Paryżu. Florecistki walczące w kategorii Młodzieżowców udały się do Rzymu, aby wziąć udział w kolejnym turnieju zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Europy U23. Z kolei siedemnastolatkowie walczyli w Warszawie w VI Turnieju „Floret Witolda Woydy” liczonym do listy Pucharu Europy Kadetów.
Wyniki wszystkich ww. imprez znajdują się poniżej.

My tymczasem zapraszamy na dziewiątą, okrągłą edycję turnieju Dwór Artusa Grand Prix Pucharu Świata we florecie kobiet, który rozpoczyna się już jutro, tj. w piątek, 1 lutego o godz. 9:00. Miejscem zawodów jest Hala Widowiskowo-Sportowa AWFiS Gdańsk przy ul. Kazimierza Górskiego 1 (wjazd od ul. Grunwaldzkiej).




WYNIKI:

TURNIEJ INDYWIDUALNY PŚ w Paryżu:

Ćwierćfinały:
Andrea Baldini (Włochy) – Valerio Aspromonte (Włochy) 15:13
Jeremy Cadot (Francja) – Tobia Biondo (Włochy) 15:13
Giorgio Avola (Włochy) – Andrea Cassara (Włochy) 15:10
Jiale Tao (Chiny) – Siarhiej Byk (Białoruś) 15:3

Półfinały:
Baldini – Avola 15:14
Cadot – Tao 15:11

Finał:
Baldini – Cadot 15:11

Kolejność:
1. Andrea Baldini (Włochy)
2. Jeremy Cadot (Francja)
3. Giorgio Avola (Włochy)
3. Jiale Tao (Chiny)
5. Andrea Cassara (Włochy)
6. Valerio Aspromonte (Włochy)
7. Siarhiej Byk (Białoruś)
8. Tobia Biondo (Włochy)
……………………..
25. Michał Majewski (AZS AWF Warszawa)
37. Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
65. Michał Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
74. Paweł Osmański (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
77. Radosław Glonek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
86. Leszek Rajski (Wrocławianie)
87. Maciej Włosek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
110. Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
124. Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 180 zawodników





TURNIEJ DRUŻYNOWY PŚ w Paryżu:

Ćwierćfinały:
USA – Francja 45:15
Niemcy – Wielka Brytania 45:36
Rosja – Włochy 45:36
Ukraina – Chiny 45:38

Półfinały:
USA – Rosja 45:37
Niemcy – Ukraina 45:27

Finał:
USA – Niemcy 45:33

Mecz o 3 miejsce:
Rosja – Ukraina 45:31

Kolejność:
1. USA
2. Niemcy
3. Rosja
4. Ukraina
5. Francja
6. Wielka Brytania
7. Włochy
8. Chiny
…………….
12. Polska

Startowało 21 zespołów


Mecze Polaków:

1/8:
Polska – Wielka Brytania 35:45

O wejście do strefy 9:12:
Polska – Dania 45:23

O wejście do strefy 9-10:
Polska – Japonia 43:45

O miejsce 11:
Polska – Austria 45:42



MŁODZIEŻOWY PUCHAR EUROPY W RZYMIE:

Finał:
Valentina Cipriani – Valentina De Costanzo (obie Włochy) 15:9

Kolejność:
1. Valentina Cipriani
2. Valentina De Costanzo
3. Chiara Cini
3. Alice Volpi (wszystkie Włochy)
………………..
13. Iwona Olbromska
27. Zuzanna Sobczak
33. Emilia Rygielska
34. Monika Paliszewska

Startowało 67 zawodniczek




TURNIEJ IND. PUCHARU EUROPY KADETÓW W WARSZAWIE:

Ćwierćfinały:
Alexandre Sido (Francja) – Nikołaj Bobiliew (Rosja) 15:10
Renars Blumentals (Łotwa) – Władzisław Lahunow (Białoruś) 15:13
Maximilien Chastanet (Francja) – Andrzej Rządkowski (Wrocławianie) 15:12
Boldizsar Balogh (Węgry) – Marat Bakirow (Rosja) 15:9

Półfinały:
Sido – Chastanet 15:14
Blumentals – Balogh 14:7

Finał:
Sido – Blumentals 15:4

Kolejność:
1. Alexandre Sido (Francja)
2. Renars Blumentals (Łotwa)
3. Maximilien Chastanet (Francja)
3. Boldizsar Balogh (Węgry)
5. Władzisław Lahunow (Białoruś)
6. Andrzej Rządkowski (Wrocławianie)
7. Nikołaj Bobiliew (Rosja)
8. Marat Bakirow (Rosja)
…………………
16. Mikołaj Rygus (Polonia Leszno)

Startowało 161 zawodników



TURNIEJ DRUŻ. PUCHARU EUROPY KADETÓW W WARSZAWIE:

Ćwierćfinały:
Francja I – Polska II 45:28
Francja III – Francja II 45:34
Węgry – Polska I 45:37
Łotwa I – Rosja I 45:38

Półfinały:
Francja I – Węgry 44:40
Francja III – Łotwa I 45:34

Finał:
Francja I – Francja III 45:27

Mecz o 3 miejsce:
Węgry – Łotwa I 45:42

Kolejność:
1. Francja I
2. Francja III
3. Węgry
4. Łotwa
5. Polska I (Maciej Podralski , Andrzej Rządkowski, Ludwik De Bazelaire , Mikołaj Rygus)
6. Francja II
7. Rosja I
8. Polska II (Maxime Tarasiewicz , Patryk Szulpin , Tomasz Naruszewicz , Dominik Samorek )

Startowało 31 zespołów








Kawka

DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki