SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
WEEKENDOWY "WYSYP" TURNIEJÓW SZERMIERCZYCH03.12.2012, 12:46
Ubiegły weekend był bardzo obfity w wydarzenia szermiercze. Najmłodsi adepci władający białą bronią rywalizowali we Wrocławiu, gdzie odbył się X Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzików O Puchar Prolexu we florecie. W Bochum z kolei rozegrano floretowy turniej Pucharu Świata Juniorek. Floreciści natomiast udali się do Londynu, gdzie w sobotę odbył się PŚ Juniorów, w niedzielę zaś Satelitarny turniej Pucharu Świata seniorów. Na uwagę zasługuje miejsce Krystiana Gryglewskiego w czołowej ósemce turnieju PŚ juniorów. W stolicy Dolnego Śląska na podium stawały Martyna Miłogrodzka, która wywalczyła drugie miejsce w kategorii młodziczek oraz Julia Lidzbarska, która uplasowała się jedną pozycję niżej. W młodszej kategorii z drugą lokatą zakończyła zawody Karolina Murawska.
Turniej Prolexu był ostatnim z siedmiu zaliczanych do klasyfikacji Polskiego Związku Szermierczego w kategorii 10-11 oraz 12-13 lat w sezonie 2011/2012. W kategorii 12-13 lat wśród dziewcząt trzy czołowe lokaty w klasyfikacji końcowej zajęły gdańszczanki, a w czołowej „10” znalazły się dodatkowe cztery. Dokładne wyniki prezentujemy poniżej.
Ponadto w Gdańskiej Szkole Floretu rywalizowali weterani w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. O tej imprezie napiszemy jednak w osobnej relacji.



WYNIKI:

TURNIEJ PŚJ FLORECISTEK W BOCHUM:


Ćwierćfinały:
Camilla Mancini (Włochy) – Julie Mienville (Francja) 15:8
Francesca Palumbo – Matilde Biagiotti (obie Włochy) 15:4
Camilla Rivano – Erica Cipressa (obie Włochy) 12:11
Adelina Zagidulina (Rosja) – Jeromine Mpah-Njanga (Francja) 15:4

Półfinały:
Mancini – Zagidulina 15:13
Palumbo – Rivano 15:5

Finał:
Mancini – Palumbo 15:8

Kolejność:
1. Camilla Mancini
2. Francesca Palumbo
3. Camilla Rivano (wszystkie Włochy)
3. Adelina Zagidulina (Rosja)
5. Matilde Biagiotti
6. Erica Cipressa (obie Włochy)
7. Julie Mienville
8. Jeromine Mpah-Njanga (obie Francja)
……………………….
22. Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń)
28. Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
34. Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk)
37. Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
47. Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)
52. Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
55. Beata Żurowska (Wrocławianie)
62. Aleksandra Lasic (UKS Floret Ruda Śląska)
63. Sandra Sulik (Budowlani Toruń)

Startowało 91 zawodniczek





TURNIEJ PŚJ FLORECISTÓW W LONDYNIE:

Ćwierćfinały:
Aleksander Czupenicz (Czechy) – Maximilien Chastanet (Francja) 15:14
Piero Franco (Włochy) – Romain Molinaro (Francja) 15:12
Damiano Rosatelli (Włochy) – Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:7
Balint Matyas (Węgry) – Kristjan Archer (Wielka Brytania) 15:11

Półfinały:
Czupenicz – Matyas 15:8
Franco – Rosatelli 15:13

Finał:
Czupenicz – Franco 15:8

Kolejność:
1. Aleksander Czupenicz (Czechy)
2. Piero Franco (Włochy)
3. Damiano Rosatelli (Włochy)
3. Balint Matyas (Węgry)
5. Maximilien Chastanet (Francja)
6. Romain Molinaro (Francja)
7. Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
8. Kristjan Archer (Wielka Brytania)
……………………………
43. Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń)
52. Bartosz Cegielski (IKS Jamalex Leszno)
58. Mateusz Knitter (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
59. Filip Franceson (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
60. Oskar Metza (AZS AWF Poznań)
65. Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa)
72. Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
85. Jakub Jurewicz (Zjednoczeni Pabianice)
89. Dominik Przyłuski (AZS AWF Warszawa)
93. Ksawery Nowosielski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
114. Andrzej Rządkowski (Wrocławianie)

Startowało 143 zawodników




TURNIEJ SATELITARNY PŚ FLORECISTÓW W LONDYNIE:

Ćwierćfinały:
Daniele Garozzo (Włochy) – Jan Krejcik (Czechy) 15:2
Lorenzo Mazza (Węgry) – Ben Peggs (Wielka Brytania) 15:6
Noriyuki Nagashima (Japonia) – Patrick Jorgensen (Dania) 15:11
Kyosuke Matsuyama (Japonia) – Amol Rattan (Wielka Brytania) 15:7

Półfinały:
Garozzo – Nagashima 15:6
Mazza – Matsuyama 15:9

Finał:
Garozzo – Mazza 15:8

Kolejność:
1. Daniele Garozzo (Włochy)
2. Lorenzo Mazza (Węgry)
3. Noriyuki Nagashima (Japonia)
3. Kyosuke Matsuyama (Japonia)
5. Patrick Jorgensen (Dania)
6. Ben Peggs (Wielka Brytania)
7. Amol Rattan (Wielka Brytania)
8. Jan Krejcik (Czechy)
………………..
16. Filip Płocharski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
18. Michał Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
28. Maciej Włosek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
30. Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
32. Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
54. Filip Franceson (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
59. Tomasz Sinoracki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
66. Ksawery Nowosielski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
73. Andrzej Rządkowski (Wrocławianie)
76. Damian Koper (AZS AWF Poznań)
80. Bartosz Cegielski (IKS Jamalex Leszno)
89. Mikołaj Basiński (AZS AWF Poznań)
93. Jakub Jurewicz (Zjednoczeni Pabianice)
94. Dominik Przyłuski (AZS AWF Warszawa)
112. Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń)
116. Rafał Wiśniewski (AZS AWF Poznań)
122. Mateusz Knitter (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
149. Oskar Metza (AZS AWF Poznań)

Startowało 157 zawodników



TURNIEJ O PUCHAR PROLEXU WE WROCŁAWIU:

FLORET DZIEWCZĄT:

MŁODZICZKI:

Półfinały:
Julia Strachowska (Zjednoczeni Pabianice) – Julia Lidzbarska (UKS Atena Gdańsk) 12:7
Martyna Miłogrodzka (UKS Atena Gdańsk) – Małgorzata Strachowska (Zjednoczeni Pabianice) 7:4

Finał:
J. Strachowska – Miłogrodzka 7:6

Kolejność:
1. Julia Strachowska (Zjednoczeni Pabianice)
2. Martyna Miłogrodzka (UKS Atena Gdańsk, tr. Anna Sobczak i Krzysztof Walka)
3. Julia Lidzbarska (UKS Atena Gdańsk, trener Konrad Pietrusiak)
3. Małgorzata Strachowska (Zjednoczeni Pabianice)
……………………..
7. Joanna Toporska
8. Patrycja Rudzińska
9. Alicja Szostakiewicz (wszystkie UKS Atena Gdańsk)
11. Aleksandra Jeglińska (UKS de La Salle Gdańsk)
14. Marta Mech (UKS Atena Gdańsk)
15. Marzena Czerwińska (UKS de La Salle Gdańsk)

Startowały 72 zawodniczki




DZIECI:

Półfinały:
Jekaterina Sołockicha (Łotwa) – Hanna Dziwosz (MKS Kusy Szczecin) 8:1
Karolina Murawska (UKS de La Salle Gdańsk) – Maja Sobczak-Domańska (MKS Kusy Szczecin) 8:4

Finał:
Sołockicha – Murawska 8:4

Kolejność:
1. Jekaterina Sołockicha (Łotwa)
2. Karolina Murawska (UKS de La Salle Gdańsk, trener Jarosław Mojski)
3. Hanna Dziwosz
3. Maja Sobczak-Domańska (obie MKS Kusy Szczecin)
…………………………
10. Marcelina Lament
12. Katarzyna Winiarska (obie UKS Atena Gdańsk)

Startowało 55 zawodniczek





FLORET CHŁOPCÓW:

MŁODZICY:

Półfinały:
Sławomir Kasprzyk (Wrocławianie) – Michał Koślicki (AZS UKW Bydgoszcz) 12:6
Adrian Wojtkowiak (IKS Jamalex Leszno) – Filip Kubiak (AZS AWF Poznań) 12:11

Finał:
Kasprzyk – Wojtkowiak 12:8

Kolejność:
1. Sławomir Kasprzyk (Wrocławianie)
2. Adrian Wojtkowiak (IKS Jamalex Leszno)
3. Filip Kubiak (AZS AWF Poznań)
3. Michał Koślicki (AZS UKW Bydgoszcz)
……………………
11. Konrad Kosycarz (UKS de La Salle Gdańsk)

Startowało 74 zawodników




DZIECI:

Pólfinały:
Kacper Szczypiński (Kolejarz Wrocław) – Maciej Bem (AZS AWF Poznań) 8:7
Arsenij Recs (Łotwa) – Oliver Kamiński (Wrocławianie) 8:7

Finał:
Szczypiński – Recs 8:1

Kolejność:
1. Kacper Szczypiński (Kolejarz Wrocław)
2. Arsenij Recs (Łotwa)
3. Maciej Bem (AZS AWF Poznań)
3. Oliver Kamiński (Wrocławianie)
……………………
8. Jakub Dołżycki (UKS de La Salle Gdańsk)
14. Adam Podralski (UKS Atena Gdańsk)

Startowało 78 zawodników



Lista klasyfikacyjna PZS do lat 13 we florecie dziewcząt w sezonie 2011/2012:
1. Aleksandra Jeglińska (UKS de La Salle Gdańsk, tr. Jarosław Mojski) 132 pkt
2. Martyna Miłogrodzka (UKS Atena Gdańsk, tr. A. Sobczak i K. Walka) 112
3. Joanna Toporska (UKS Atena Gdańsk, trener Konrad Pietrusiak) 112
……………
5. Julia Lidzbarska (UKS Atena Gdańsk, trener Konrad Pietrusiak) 82
6. Marta Mech (UKS Atena Gdańsk, trener Konrad Pietrusiak) 80
9. Marzena Czerwińska (UKS de La Salle Gdańsk, trener Jarosław Mojski) 62
10. Natalia Muklewicz (UKS Atena Gdańsk, trener Konrad Pietrusiak) 60


Lista klasyfikacyjna PZS do lat 11 we florecie dziewcząt w sezonie 2011/2012:
1. Katarzyna Turkiewicz (Wrocławianie) 144 pkt
2. Karolina Murawska (de La Salle, trener Jarosław Mojski) 136
…………
6. Katarzyna Winiarska (UKS Atena Gdańsk, tr. A. Lidzbarska i K. Pietrusiak) 104
7. Julia Bessman (de La Salle, trener Jarosław Mojski) 100
8. Marcelina Lament (UKS Atena Gdańsk, tr. A. Lidzbarska, K.Pietrusiak) 92


Lista klasyfikacyjna PZS do lat 13 we florecie chłopców w sezonie 2011/2012:
1. Sławomir Kasprzyk (Wrocławianie) 124 pkt
………………
6. Karol Łukasiewicz (UKS Atena Gdańsk, tr. A. Sobczak i K. Walka) 98
8. Łukasz Pilszak (UKS Atena Gdańsk, tr. A. Sobczak i K. Walka) 88



Lista klasyfikacyjna PZS do lat 11 we florecie chłopców w sezonie 2011/2012:
1. Kacper Szczypiński (Kolejarz Wrocław) 168 pkt
………………
9. Jakub Dołżycki (de La Salle, trener Jarosław Mojski) 84
10. Tomasz Krysztofik (UKS Atena Gdańsk, tr. A. Sobczak i K. Walka) 72









Kawka

DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki