SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
ANIA SZYMCZAK W CZOŁOWEJ ÓSEMCE PEK W TAUBER27.11.2012, 13:47
W ubiegły weekend w dwóch niemieckich miastach odbyły się turnieje floretowe zaliczane do cyklu Pucharu Europy Kadetów (kategoria do lat 17). Dziewczęta fechtowały na zachodzie – w Tauberbischofsheim, zaś chłopcy we wschodniej części Niemiec, a dokładniej w Halle. W turnieju chłopców na najniższy stopień podium wdrapał się Ludwik De Bazelaire. Warszawianin w półfinale uległ Jamesowi Sandsowi, który to z kolei w finałowym pojedynku musiał uznać wyższość reprezentanta gospodarzy, Bjoerna Erika Weinera. Wśród dziewcząt drugie z rzędu zwycięstwo w zawodach tej rangi odniosła Viktoria Mesteri-Schmel (jej rodzice wiedzieli, co robią dając tak swojej córce na imię). Węgierka w drodze do zwycięstwa pokonała najlepszą Polkę turnieju – Annę Szymczak. Wychowanka Gdańskiej Szkoły Floretu została sklasyfikowana na 5 miejscu. Dwa miejsca niżej uplasowała się torunianka Sandra Sulik.




WYNIKI:


PEK FLORECISTEK W TAUBERBISCHOFSHEIM:

Ćwierćfinały:
Viktoria Mesteri-Schmel (Węgry) – Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk) 15:9
Karin Miyawaki (Japonia) – Leandra Behr (Niemcy) 10:8
Kim Kirschen (Niemcy) – Morgan Partridge (USA) 15:8
Clemence Lesaine-Hoang (Francja) – Sandra Sulik (Budowlani Toruń) 15:8

Półfinały:
Mesteri-Schmel – Kirschen 15:11
Miyawaki – Lesaine-Hoang 15:8

Finał:
Mesteri-Schmel – Miyawaki 15:6

Kolejność:
1. Viktoria Mesteri-Schmel (Węgry)
2. Karin Miyawaki (Japonia)
3. Kim Kirschen (Niemcy)
3. Clemence Lesaine-Hoang (Francja)
5. Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk)
6. Morgan Partridge (USA)
7. Sandra Sulik (Budowlani Toruń)
8. Leandra Behr (Niemcy)
…………………………………………….
13. Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń)
14. Julia Wąsowicz (UKS Atena Gdańsk)
17. Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice)
31. Joanna Szymańska (AZS AWF Poznań)
41. Maria Vetulani (Warta-Muszkieterowie Poznań)
58. Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
75. Anna Jereczek (UKS Atena Gdańsk)
85. Aleksandra Frąckowiak (Wrocławianie)
86. Adrianna Frąckowiak (Wrocławianie)
102. Julia Buraczewska (UKS de La Salle Gdańsk)
116. Karolina Piskorska (UKS Atena Gdańsk)
125. Sara Żelechowska (UKS Atena Gdańsk)
131. Alicja Wiaderek (MKS Kusy Szczecin)
154. Lidia Burkacka (UKS Pałac Młodzieży Syrena)
169. Klaudia Adamska (AZS AWF Poznań)
171. Katarzyna Lachman (AZS AWF Poznań)
189. Aleksandra Jeglińska (UKS de La Salle Gdańsk)

Startowało 214 zawodniczek





PEK FLORECISTÓW W HALLE:

Ćwierćfinały:
Bjoern Erik Weiner (Niemcy) – George Haglund (USA) 15:4
James Sands (USA) – Lukas Hoerger (Niemcy) 15:8
Ludwik De Bazelaire (AZS AWF Warszawa) – Jan Maceczek (USA) 15:14
Thomas Dudey – Raymond Chen (obaj USA) 15:7

Półfinały:
Weiner – Dudey 15:6
Sands – De Bazelaire 15:4

Finał:
Weiner – Sands 15:6

Kolejność:
1. Bjoern Erik Weiner (Niemcy)
2. James Sands (USA)
3. Ludwik De Bazelaire (AZS AWF Warszawa)
3. Thomas Dudey
5. George Haglund
6. Jan Maceczek
7. Raymond Chen (wszyscy USA)
8. Lukas Hoerger (Niemcy)
………………………………………..
25. Andrzej Rządkowski (Wrocławianie)
50. Maciej Podralski (UKS Atena Gdańsk)
51. Maxime Tarasiewicz (Wrocławianie)
54. Mateusz Sawczyn (Wrocławianie)
55. Dominik Samorek (Kolejarz Wrocław)
57. Bartosz Żurawski (Budowlani Toruń)
60. Patryk Szulpin (UKS Atena Gdańsk)
63. Kasper Maćkowiak (MKS Kusy Szczecin)
67. Tomasz Naruszewicz (UKS Atena Gdańsk)
68. Kasper Paluszkiewicz (AZS AWF Poznań)
73. Daniel Olszowski (Budowlani Toruń)
88. Aleksander Przedpełski (AZS AWF Warszawa)
89. Mikołaj Rygus (Polonia Leszno)
103. Tomasz Konieczny (AZS AWF Warszawa)
109. Oskar Orszyński (Warta-Muszkieterowie Poznań)
135. Jakub Kalinowski (Wrocławianie)
146. Bartosz Małecki (AZS AWF Poznań)
168. Jakub Miller (Warta-Muszkieterowie Poznań)
169. Filip Kubiak (AZS AWF Poznań)

Startowało 180 zawodników






Kawka
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki