SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
POLSKIE FLORECISTKI BEZ MEDALU NA IGRZYSKACH W LONDYNIE06.08.2012, 13:13
Polskie florecistki wróciły z Igrzysk Olimpijskich w Londynie bez medalu. W turnieju Indywidualnym wszystkie trzy zawodniczki, czyli Sylwia Gruchała (AZS AWF Warszawa), Małgorzata Wojtkowiak i Martyna Synoradzka (obie AZS AWF Poznań) zakończyły swój występ w pierwszej rundzie.
Rywalizację w stu procentach zdominowały Włoszki. Zajęły one bowiem całe podium! Na jego najwyższym stopniu stanęła jednak nie Valentina Vezzali, która chciała tego dokonać czwarty raz z rzędu, ale jej młodsza koleżanka Elisa Di Francisca, która w finale zaledwie jednym trafieniem pokonała jeszcze młodszą koleżankę Ariannę Errigo. W pojedynku o brązowy medal, Vezzali także minimalnie, bo o jedno „oczko” okazała się lepsza od Koreanki Hyun Hee Nam.
W konkurencji drużynowej podopieczne fechmistrza Longina Szmita w ćwierćfinale uległy reprezentacji Francji 31:42 i pozostała im walka o miejsca 5-8. W spotkaniu o wejście do strefy 5-6 z Wielką Brytanią, po pierwszej rundzie trener desygnował do walki Karolinę Chlewińską (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) w zamian za Małgorzatę Wojtkowiak. Polki wygrały ten mecz wynikiem 42:20, a także następny, z drużyną Stanów Zjednoczonych 45:39 i ostatecznie zostały sklasyfikowane na 5 miejscu.
Finał rywalizacji zespołowej, to rewanż za poprzednie Igrzyska. I to rewanż udany. Złote medale zdobyła reprezentacja Italii, która bez większych przeszkód pokonała Rosjanki 45:31. W „finale pocieszenia” Koreanki z południa pokonały ekipę Francji wynikiem 45:32 i to one cieszyły się z brązowych medali.