SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
PUCHAROWE OSTATKI W HAWANIE13.07.2012, 15:02
W dniach 29.06-1.07.2012 r. w Hawanie odbył się ostatni w tym sezonie turniej Pucharu Świata florecistów. Wśród startujących znalazła się czteroosobowa reprezentacja Polski. Najwyżej z Polaków zaszedł w turniejowej drabince Michał Majewski. Warszawianin odpadł w drugiej rundzie po porażce z Włochem Foconim i został sklasyfikowany na 26 miejscu. W czołowej czwórce zawodów znalazło się aż trzech rodaków pogromcy Polaka, mimo że na liście startowej próżno było szukać dwóch najlepszych reprezentantów Italii: Cassary i Baldiniego. Po zwycięstwo w Copa Villa La Habana nie sięgnął jednak żaden Włoch. Dokonał tego, po raz pierwszy w karierze, Julien Mertine, który w finale wyraźnie pokonał Giorgio Avolę 15:8. Co ciekawe, bardzo niewiele brakowało, by Francuz w ogóle nie przebrnął przez pierwszą rundę. W 1/32 finału jego przeciwnikiem był młodziutki Niemiec Georg Doerr, który poczynał sobie nadspodziewanie dobrze. W pewnym momencie prowadził on wynikiem 10:6, a Mertine zupełnie nie radził sobie z jego odważnymi atakami. Ostatecznie „Żużu” zdołał w wielkim bólu odrobić straty i zwyciężyć 15:13. W kolejnych pojedynkach szło mu już znacznie łatwiej.
Po zmaganiach indywidualnych przyszedł czas na drużynowe. Tu niespodzianki nie było - zwyciężyli Włosi, mimo że, jak już wspomniałem, walczyli bez dwóch podstawowych zawodników. W finale pokonali oni Chińczyków 45:38. Na trzecim miejscu sklasyfikowana została reprezentacja Egiptu. To największa sensacja zawodów w Hawanie. Nawet gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że w turnieju nie wystartowała drużyna Japonii i Korei, a zespoły Rosji i Niemiec walczyły w mocno rezerwowych składach. To właśnie z tymi ostatnimi zwyciężyli Egipcjanie w ćwierćfinale. Z kolei mecz o 3 miejsce w ogóle się nie odbył, ponieważ dwóch spośród czterech florecistów Francuskich odniosło kontuzje, w związku z czym oddali oni Arabom walkowera. Polacy, walczący w składzie: Michał Majewski (AZS AWF Warszawa), Radosław Glonek, Paweł Osmański i Paweł Kawiecki (wszyscy Sietom AZS AWFiS Gdańsk), po ćwierćfinałowej porażce z późniejszymi zwycięzcami, zajęli ostatecznie 7 lokatę.

26. Michał Majewski (AZS AWF Warszawa)
49. Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
69. Radosław Glonek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
75. Paweł Osmański (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Mecz o 3 miejsce:
Egipt – Francja – walkower Francji (dwóch zawodników francuskich nie było zdolnych do walki)

Polska – Niemcy 45:39

To był ostatni start polskich florecistów w tym sezonie. Kolejne międzynarodowe zawody z ich udziałem, to Pre-Season Tournament Fahrenheit 1709, które odbędą się w Gdańsku w dniach 8-9 grudnia 2012 r.