SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
SIOSTRY ŁYCZBIŃSKIE ZDOMINOWAŁY ME DO LAT 23 WE FLORECIE. ZŁOTO I SREBRO JEDZIE DO GDAŃSKA!28.05.2012, 13:18
Złoto i srebro rozgrywanych w Bratysławie floretowych Mistrzostw Europy do lat 23 dla Gdańska! Wszystko za sprawą reprezentujących Sietom AZS AWFiS Gdańsk sióstr Łyczbińskich, Trenujące pod okiem fechmistrza Longina Szmita bliźniaczki przez cały turniej walczyły rewelacyjnie, czego rezultatem był awans obydwu do finału. W siostrzanym pojedynku lepsza okazała się Hanna, która pokonała Martę wynikiem 15:10 i tym samym sięgnęła po złoty medal. Srebro powędrowało oczywiście do Marty. Brązowe medale wywalczyła Węgierka Fanny Kreiss oraz Jekaterina Każykina z Rosji. Przyzwoite lokaty zajęły również pozostałe reprezentantki Polski. Martyna Jelińska (Budowlani Toruń) ukończyła zawody na 9, zaś Emilia Rygielska (Sietom) na 10 miejscu.
Nieco gorzej powiodło się florecistom. Prześladowcą naszych reprezentantów okazał się Borys Paghiew. Mołdawianin najpierw pokonał w 1/8 finału Pawła Osmańskiego (Sietom), który turniej rozpoczął bardzo dobrze, bo po eliminacji grupowej uzyskał 3 nr rozstawienia. Gdyby „Osman” pokonał Paghiewa, doszłoby do pojedynku dwóch zawodników reprezentujących ten sam klub. W kolejnej rundzie czekał bowiem Piotr Janda. Niestety on również nie znalazł recepty na niewygodnego florecistę ze wschodu. W tej samej rundzie co Janda, udział w turnieju zakończył kolejny zawodnik Sietomu – Krystian Gryglewski. Uzupełniający skład Polaków Damian Koper, tak jak Osmański, pożegnał się z zawodami w 1/16 finału.

Dziś odbywa się turniej drużynowy florecistek. Polki, które w ubiegłym roku wywalczyły brąz, po takich wynikach w konkurencji indywidualnej, tym razem celują zapewne w mistrzostwo. Zmagania drużynowe florecistów odbędą się jutro.