SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
2 ZWYCIĘSTWA GDAŃSZCZAN I JESZCZE 6 MIEJSC NA PODIUM W GDAŃSKIEJ KUŹNI.27.05.2012, 21:10
Wczoraj i dziś w Gdańskiej Szkole Floretu odbyła się dziewiąta edycja „Gdańskiej Kuźni”, czyli Otwarte Mistrzostwa ZKPiG 26 w Gdańsku we florecie dzieci, młodzików i juniorów młodszych.

Patronem Sportowym zawodów jest Magdalena Mroczkiewicz – Koletsos,PS. Sportowy „Mrówa”. Stąd zwyczaj, że najwyżej sklasyfikowany uczeń ZKPiG w każdym z turniejów otrzymuje specjalny dyplom gratulacyjny oraz maskotkę "mrówka".

W sobotę, kiedy rozgrywano turniej chłopców, na podium znalazło się dwóch gdańszczan z UKS Atena Gdańsk. W najstarszej kategorii wiekowej (14-16 lat) na 2 miejscu uplasował się Maciej Podralski (trenerzy Katarzyna Zakrzewska i Adam Kaszubowski) , a wśród młodzików Piotr Borowiec zajął 3 miejsce (trener Krzysztof Walka).
Dziś, podczas turnieju florecistek gdańszczanki odniosły 2 zwycięstwa. W kategorii juniorek młodszych wygrała Anna Szymczak (UKS Atena, trener Adam Kaszubowski),a wśród młodziczek Aleksandra Jeglińska (UKS de La Salle Gdańsk; trener Jarosław Mojski) . Ponadto drugie miejsca zajęły Karolina Murawska – dzieci (UKS de La Salle Gdańsk; trener Jarosław Mojski) i Joanna Toporska (UKS Atena; trener Konrad Pietrusiak),a na 3 miejscu uplasowały się Jagna Krychowska (UKS Atena; trenerzy Anna Lidzbarska i Konrad Pietrusiak) oraz Martyna Miłogrodzka (UKS Atena; trener Krzysztof Walka).

Niedzielne finały „okraszone” były dodatkowymi wydarzeniami. Dziś odbyło się pasowanie 27 uczniów klasy IVa ZKPiG 26 na szermierzy, którego dokonał dyrektor szkoły – pan Jacek Mielewczyk wraz z wychowawcą Katarzyną Maszką oraz opiekującymi się tą klasą trenerami – Anną Lidzbarską , Konradem Pietrusiakiem i Alicją Walicką.

Łącznie w IX Gdańskiej Kuźni, wystartowało 335 młodych florecistek i florecistów, w tym zawodnicy z Białorusi i Niemiec.


Wyniki:

Dzieci (10-11 lat):





Dziewczęta:
1. Hanna Dziwosz (MKS Kusy Szczecin)
2. Karolina Murawska (UKS de La Salle Gdańsk)
3. Jagna Krychowska (UKS Atena Gdańsk) i Magdalena Ławska (KSz Wrocławianie)
1. ...................................................................................................................
6. Katarzyna Winiarska (Atena)
9. Julia Bessman (de La Salle)
13. Alicja Zakrzewska
14.Małgorzata Bajków (obie Atena)

Startował 40 zawodniczek.

Chłopcy:
1. Karol Szczypiński (Kolejarz Wrocław)
2. Maciej Bem (AZS-AWF Poznań)
3. Mateusz Bołąkowski i Kuba Januszewski (obaj KMS Kusy szczecin)
............................................................................
5. Marcin Filiks
8. Stanisław Krajewski
10. Dawid Gerasik
11. Tomasz Krysztofik (wszyscy UKS Atena Gdańsk)


Startowało 54 zawodników



Młodzicy (12-13 lat):





Dziewczęta:
1. Aleksandra Jeglińska (UKS de La Salle Gdańsk)
2. Joanna Toporska (UKS Atena Gdańsk)
3. Martyna Miłogrodzka (Atena) i Patrycja Schmidt (MKS Kusy Szczecin)
.................................................................................................................
5. Natalia Muklewicz (Atena)
6.Anna Borkowska (de La Salle)
7. Alicja Kozłowska
8. Marta Mech
10. Julia Lidzbarska (wszystkie Atena)

Startowało 69 zawodniczek


Chłopcy:
1. Szymon Czartoryski (KSz Wrocławianie)
2. Ireneusz Gościński (Kolejarz Wrocław)
3. Piotr Borowiec (UKS Atena Gdańsk) i Sławomir Kasprzyk (Wrocławianie)
………………………………………………………………………….
7. Kacper Bobras
9. Karol Łukasiewicz (obaj UKS Atena Gdańsk)
10. Mateusz Dołzycki (UKS de La Salle Gdańsk)
12. Michał Olbromski
15. Adam Wiśniewski
16. Wojciech Junosza-Kisielewski (wszyscy UKS Atena Gdańsk)

Startowało 77 zawodników


Juniorzy młodsi (14-16 lat):





Dziewczęta:
1.Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk)
2.Julia Walczyk (Zjednoczenie Pabianice)
3. Lizawieta Kuljajewa (Białoruś) i Maria Vetulani (Warta Muszkieterowie Poznan)
………………………………………………………………………………………
6. Michalina Szulc
7. Julia Buraczewska (obie UKS de La Salle Gdańsk)
10. Magdalena Drapella
15. Zuzanna Matuszewska (obie wszystkie Atena)

Startowało 40 zawodniczek

Chlopcy:
1. Andrzej Rządkowski (Kolejarz Wrocław)
2. Maciej Podralski (UKS Atena Gdańsk)
3. Ludwik de Bazelaire (AZS-AWF Warszawa) i Mikołaj Rygus (Polonia Leszno)
........................................................
11. Adam Korpaczewski
14. Marek Pilszak ( obaj Atena Gdańsk)

Startowało 54 zawodników



W najbliższy weekend młodzi gdańszczanie uczestniczą w Europejskim Festiwalu szermierki w Poznaniu.
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki