SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
TYLKO PAWEŁ KAWIECKI W ZŁOCIE. ILOSĆ NIE PRZESZŁA W JAKOŚĆ.15.05.2012, 14:39
Paweł Kawiecki (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) został po raz pierwszy w karierze indywidualnym mistrzem Polski podczas rozgrywanych we Wrocławiu Mistrzostw. Wśród kobiet mistrzem po raz dziewiąty w karierze została Sylwia Gruchała (AZS-AWF Warszawa). Drużynowe tytuły mistrzów Polski zdobyły zespoły AZS-AWF Warszawa (kobiety) oraz KSz Wrocławianie.
Warto odnotować historyczny – po raz pierwszy udział drużyn UKS Atena w MP Seniorów, złożonych wyłącznie z juniorów młodszych (do lat 17)

Wyniki:
Floret kobiet:





INDYWIDUALNIE
Ćwierćfinały:
Sylwia Gruchała – Beata Żurawska (KSz Wrocławianie) 15:5, Anna Rybicka ( Sietom ) – Martyna Jelińska (Budowlani Toruń) 15:7, Hanna Łyczbińska (Sietom) - Małgorzata Wojtkowiak (AZS-AWF Poznań) 15:10, Marta Łyczbińska – Monika Paliszewska (obie Sietom) 15:9

Półfinały: Gruchała- H. Łyczbińska 13:7, Rybicka – M. Łyczbińska 15:4

Finał: Gruchała – Rybicka 10:5



Kolejność:
1. Gruchała
2. Rybicka
3. M. Łyczbińska i H. Łyczbińska
5. Wojtkowiak
6. Paliszewska
7.Żurowska
8. Jelińska

…………………………………….
9. Karolina Chlewińska (Sietom)
11. Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk)
13. Magdalena Knop Sietom)
Startowały 44 florecistki.

DRUŻYNOWO

Ćwierćfinały: AZS AWF Warszawa – UKS Atena Gdańsk 45:24, Sietom AZS AWFiS Gdańsk – Zjednoczeni Pabianice 45:18, AZS AWF Poznań - Sietom AZS AWFiS Gdańsk II 45:29, Budowlani Toruń – Wrocławianie 45:33

Półfinały: AZS AWF Warszawa - AZS AWF Poznań 45:29, Sietom AZS AWFiS Gdańsk – Budowlani Toruń 45:24

Mecz o 3 miejsce: AZS AWF Poznań – Budowlani Toruń 45:37

Finał: AZS AWF Warszawa - Sietom AZS AWFiS Gdańsk –45:35

Kolejność:
1. AZS AWF Warszawa
2. Sietom AZS AWFiS Gdańsk (Karolina Chlewińska, Magdalena Knop, Anna Rybicka, Marta Łyczbińska : trenerzy Longin Szmit i Tadeusz Pagiński)
3. AZS AWF Poznań
4. Budowlani Toruń
5. Sietom AZS AWFiS Gdańsk II (Natalia Gołębiowska, Hanna Łyczbińska, Monika Paliszewska, Emilia Rygielska; trenerzy Tadeusz Pagiński, Longin Szmit, Adam Kaszubowski)
6. Wrocławianie
7. Zjednoczeni Pabianice
8. UKS Atena Gdańsk (Magdalena Drapella, Anna Szymczak, Julia Wąsowicz; trenerzy Longin Szmit, Adam Kaszubowski)
Startowało 8 drużyn.



Floret mężczyzn:










INDYWIDUALNIE
Ćwierćfinały: Paweł Kawiecki (Sietom) – Wojciech Zabłocki 15:11, Michał Majewski (obaj AZS-AWF Warszawa) – Tomasz Sinoracki 15:8, Piotr Janda (obaj Sietom) – Leszek Rajski (KSz Wrocławianie) 15:14, Marcin Zawada (AZS-AWF Warszawa) – Sławomir Mocek (IKS Jamalex Leszno) 15:10


Półfinały: Kawiecki - Zawada 15:9, Majewski – Janda 15:4– Gmerek 15:4

Finał: Kawiecki – Majewski 15:7



Kolejność:
1. Kawiecki
2. Majewski
3. Zawada i P. Janda
5. Rajski
6. Mocek
7. Sinoracki
8. Zabłocki
…………………………………………………..
9. Krystian Gryglewski
13. Radosław Glonek
16. Paweł Osmański (wszyscy Sietom Sietom)
Startowało 55 zawodników.

DRUŻYNOWO

Ćwierćfinały: Wrocławianie – IKS Jamalex Leszno 45:42, Sietom AZS AWFiS Gdańsk – AZS AWF Poznań 45:32, Sietom AZS AWFiS Gdańsk II – Budowlani Toruń 45:30, AZS AWF Warszawa - AZS AWF Warszawa II 45:25

Półfinały: Wrocławianie – AZS AWF Warszawa I 45:37, Sietom AZS AWFiS Gdańsk - Sietom AZS AWFiS Gdańsk II 45:36

Mecz o 3 miejsce: Sietom AZS AWFiS Gdańsk II –AZS AWF Warszawa I 45:40

Finał: Wrocławianie – Sietom AZS AWFiS Gdańsk 45:37

Kolejność:
1. Wrocławianie
2. Sietom AZS AWFiS Gdańsk (Radosław Glonek, Krystian Gryglewski, Paweł Kawiecki, Paweł Osmański; trenerzy Stanisław Szymański i Łukasz Szymański)
3. Sietom AZS AWFiS Gdańsk II (Michał Janda, Piotr Janda, Filip Płocharski, Tomasz Sinoracki ; trenerzy Stanisław Szymański i Łukasz Szymański))
4. AZS AWF Warszawa I
5. AZS AWF Poznań
6. IKS Jamalex Leszno
7. Budowlani Toruń
8. AZS AWF Warszawa II
……………………………………….
9. UKS Atena Gdańsk (Maciej Podralski, Piotr Sobczak, Patryk Szulpin; trenerzy Stanisław Szymański, Katarzyna Zakrzewska )
Startowało 11 drużyn.



Gdańszczanie łącznie w Mistrzostwach Polski zdobyli 8 medali (1 złoty, 3 srebrne, 4 brązowe.)

DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki