SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
DWA TYTUŁY DLA GDAŃSKA.MP JUNIORÓW WE WROCŁAWIU.23.02.2004, 10:57
W dniach 7-8.02.br. w hali sportowej Akademii Rolniczej we Wrocławiu odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów (kat. do lat 17) we florecie kobiet i mężczyzn. Były to ostatnie zawody zaliczane do rankingu PZS w tej kategorii wiekowej. Najlepsza trójka będzie reprezentować Polskę na MŚ Juniorów w Płowdiw (1-8.04.2004). W turniejach indywidualnych złote medale zdobyli floreciści Sietomu AZS-AWFiS Gdańsk.


mistrzowie Polski Juniorów:Paweł Osmański i Anna Lidzbarska






FLORET KOBIET

Turniej indywidualny


Zwyciężyła dotychczasowa liderka rankingu PZS- Anna Lidzbarska (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk,trener Robert Mrozowski)

Ćwierćfinały:Anna Lidzbarska(Sietom)-Emilia Rygielska (Budowlani Toruń) 15:6, Martyna Synoradzka (Warta Poznań)- Natalia Rajczak (D’Artagnan Warszawa) 15:11, Klaudia Tomkowiak (Korona Wrocław)-Katarzyna Różycka (Warta Poznań) 15:12, Daria Kasperek (D’Artagnan Warszawa) – Agnieszka Purowska (Sietom) 15:2
Półfinały:Lidzbarska-Tomkowiak 15:11, Synoradzka- Kasperek 15:11
Finał: Lidzbarska-Synoradzka 15:10

Kolejnosć:
1.Lidzbarska
2.Synoradzka
3.Tomkowiak i Kasperek
5.Rajczak
6.Różycka
7.Purowska
8.Rygielska


Miejsca innych Gdańszczanek:
13.Karolina Dąbrowska
15.Justyna Anuszewska
17.Agata Pacuła
18.Karolina Szalczewska
21.Karolina Dziengo
27.Karolina Osmańska
30.Nicole Mrozowska

Startowały 53 florecistki.

Ranking PZS:
1.Lidzbarska 137 pkt
2.Synoradzka 126
3.Kasperek 111
………………………………….
4.Tomkowiak 108
5.Rajczak 81
6.Purowska 77


Turniej drużynowy


1/8: Sietom I – wolny los, Sietom II – AZS-AWF Warszawa 45:39

Ćwierćfinały: Warta Poznań I – Kolejarz Wrocław 45:19, D’Artagnan Warszawa – Warta Poznań II 45:27, Sietom I – Sietom II 45:19, Korona Wrocław – Budowlani Toruń 45 : 42
Półfinały:Warta I- Sietom I 45:36, D’Artagnan – Korona 45:25

O 3 miejsce: Sietom I – Korona Wrocław 45:37

O 1 miejsce:Warta I – D’Artagnan 45:42

Mecze Sietomu II o miejsca 5-8:
Sietom II – Kolejarz Wroclaw 41:45
Sietom II – Warta Poznań II 44:33

Kolejność:
1.Warta Poznań I (Martyna Synoradzka, Daniela Łbik,Izabela Paul,Katarzyna Różycka)
2.D’Artagnan Warszawa (Daria Kasperek, Natalia Rajczak, Małgorzata Susfał, Aneta Grotek)
3.Sietom AZS-AWFiS Gdańsk I (Anna Lidzbarska, Agnieszka Purowska, Justyna Anuszewska, Agata Pacuła)
4.Korona Wrocław
5.Budowlani Toruń
6.Kolejarz Wrocław
7.Sietom AZS-AWFiS Gdańsk II (Karolina Szalczewska, Karolina Osmańska, Karolina Dąbrowska, Karolina Dziengo)
8.Warta Poznań II


Startowało 11 drużyn.



brązowe medalistki turnieju drużynowego: A.Lidzbarska,A.Purowska,trener G.Supeł,J.Anuszewska,A.Pacuła





FLORET MĘŻCZYZN


Turniej indywidualny


Niespodziewanie zwyciężył aktualny mistrz Polski do lat 15 – Paweł Osmański (Sietom,trener Łukasz Szymański). Osmański odniósł w ćwierćfinale sensacyjne zwycięstwo nad M.Majewskim,klasyfikowanym na 7 miejscu w Młodziezowym PŚ (do lat 20).


Ćwierćfinały:Paweł Osmański-Piotr Naruszewicz (obaj Sietom) 15:8, Wojciech Mitygowski (Budowlani Toruń) –Andrzej Prokopski (Sietom) 15:12, Michał Majewski (AZS-AWF Warszawa) –Tomasz Gmerek (Korona Wrocław) 15:8, Michał Puzianowski (Kolejarz Wrocław) –Stefan Roszkowski (AZS-AWF Warszawa) 15:11
Półfinały:Osmański-Majewski 15:8, Mitygowski-Puzianowski 15:12
Finał:Osmański-Mitygowski 15:11

Kolejność:
1.Osmański
2.Mitygowski
3.Majewski i Puzianowski
5.Roszkowski
6.Gmerek
7.Prokopski
8.P.Naruszewicz

Miejsca innych Gdańszcan:
12.Tomasz Żmijewski
14.Wojciech Naruszewicz
24.Filip Płocharski


Startowało 51 florecistów.


Ranking PZS:
1.Majewski 176 pkt
2.Wojciech Naruszewicz (Sietom) 100
3.Gmerek 96
…………………………………..
4.Michał Przybysłąwski (Azs-AWF Warszawa) 93
5.Osmański 89
6.Mitygowski 84


.

Turniej drużynowy


1/8: Sietom I – wolny los, Sietom II – Warta Poznań I 36:45

Ćwierćfinały:AZS-AWF Warszawa I – Warta Poznań I 45:19, Sietom AZS-AWFiS Gdańsk –AZS-AWF Warszawa II 45:29, Budowlani Toruń I – Budowlani II 45:36,Korona Wrocław-Kolejarz Wrocław I 45:40
Półfinały: Azs-AWF Warszwa-Budowlani 45:38, Sietom I – Korona Wrocław 44:38

O 3 miejsce: Budowlani I – Korona 45:30

O 1 miejsce :AZS-AWF Warszawa – Sietom I 45:36

Mecze Sietomu II o miejsca 9-14:
Sietom II - Polonia Leszno 45:38
Sietom II – Warta Poznań II 45:43

Kolejność:
1.AZS-AWF Warszawa I (Michał Majewski,Michał Przybysławski, Stefan Roszkowski, Marcin Antos)
2.Sietom I (Paweł Osmański, Wojciech Naruszewicz, Andrzej Prokopski, Piotr Naruszewicz)
3.Budowlani Toruń I (Wojciech Mitygowski, Rafał Stanowski, Rafał Kaniecki,Rafał Żelazko)
4,Korona Wrocław
5.Warta Poznan I
6.Kolejarzv Wrocław I
7.Budowlani II
8.AZS-AWF Warszwawa II
9.Sietom II (Filip Płocharski,Tomasz Żmijewski,Adam Nowosielski, Patryk Kozłowski)

Startowało 14 zespołów.



srebrni medaliści turnieju drużynowego: A.Prokopski,trener L.Szmit,P.Naruszewicz,trener Ł.Szymański,W.Naruszewicz,P.Osmański







Ekipa Sietom AZS-AWFiS Gdańsk wraca z Wroclawia z 4 medalami: 2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy (w ubiegłym roku Sietom zdobyŁ 3 medale: 1 srebrny i 2 brązowe).

Wszyscy reprezentanci gdańskiego klubu są absolwentami (np.Anna Lidzbarska) lub uczniami (np.Paweł Osmański) sportowego ZKPiG 26 w Gdańsku.Trenerami Gdańszczan są: Longin Szmit, Łukasz Szymański, Grzegorz Supeł, Robert Mrozowski.




DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki