SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
GDAŃSCY FLORECIŚCI Z SUKCESAMI W PUCHARZE ZIEM PÓŁNOCNYCH02.04.2012, 14:14
W ubiegły weekend w Szczecinie odbył się „Puchar Ziem Północnych” – turniej we florecie dziewcząt i chłopców rozegrany w czterech kategoriach wiekowych. Na starcie stanęli juniorzy młodsi, młodzicy, dzieci i zuchy. Wśród walczących nie mogło zabraknąć gdańszczan. Ich dorobek, to osiem miejsc na podium. Szczególnie dobrze szło im w kategorii do lat 13. We florecie dziewcząt finał był wewnętrzną sprawą zawodniczek UKS Atena Gdańsk. Zwyciężyła Alicja Szostakiewicz pokonując wynikiem 12:7 Martynę Miłogrodzką. W tej samej kategorii wśród chłopców bezkonkurencyjny był Wiktor Olszewski. Zawodnik Ateny w finale zwyciężył wrocławianina Szymona Czartoryjskiego 12:8.



WYNIKI:

FLORET DZIEWCZĄT:


ZUCHY (do lat 9):

Finał:
Antonina Lachman (AZS AWF Poznań) – Oliwia Żelechowska (UKS Atena Gdańsk) 8:1

Kolejność:
1. Antonina Lachman (AZS AWF Poznań)
2. Oliwia Żelechowska (UKS Atena Gdańsk, trener Danuta Szulc)
...................
12. Alicja Argulewicz (UKS de La Salle Gdańsk)

Startowało 13 zawodniczek



DZIECI (do lat 11):

Finał:
Katarzyna Turkiewicz (Wrocławianie) – Hanna Dziwosz (MKS Kusy Szczecin) 8:3

Kolejność:
1. Katarzyna Turkiewicz (Wrocławianie)
2. Hanna Dziwosz (MKS Kusy Szczecin)
.......................
3. Karolina Murawska (UKS de La Salle Gdańsk, trener Jarosław Mojski)
5. Julia Bessman (UKS de La Salle Gdańsk)
7. Patrycja Byzewska
8. Marcelina Lament
13. Katarzyna Winiarska
14. Alicja Zakrzewska (wszystkie UKS Atena Gdańsk)

Startowało 29 zawodniczek



MŁODZICZKI (do lat 13):

Finał:
Alicja Szostakiewicz – Martyna Miłogrodzka (obie UKS Atena Gdańsk) 12:7

Kolejność:
1. Alicja Szostakiewicz (UKS Atena Gdańsk, trener Andrzej Witkowski)
2. Martyna Miłogrodzka (UKS Atena Gdańsk, trener Krzysztof Walka)
........................
3. Joanna Toporska (UKS Atena Gdańsk, trener Konrad Pietrusiak)
5. Julia Lidzbarska (UKS Atena Gdańsk)
10. Aleksandra Jeglińska (UKS de La Salle Gdańsk)
11. Marta Mech (UKS Atena Gdańsk)

Startowały 64 zawodniczki



JUNIORKI MŁODSZE (do lat 17):

Finał:
Maria Vetulani (Warta-Muszkieterowie Poznań) – Klaudia Adamska (AZS AWF Poznań) 15:7

Kolejność:
1. Maria Vetulani (Warta-Muszkieterowie Poznań)
2. Klaudia Adamska (AZS AWF Poznań)
..........................
3. Magdalena Drapella (UKS Atena Gdańsk, trener fechmistrz Longin Szmit)
6. Sara Żelechowska (UKS Atena Gdańsk)

Startowało 13 zawodniczek



FLORET CHŁOPCÓW:

DZIECI:

Finał:
Mateusz Bołąkowski (MKS Kusy Szczecin) – Mikołaj Mrozek (UKS MDK-5 Bydgoszcz) 8:7

Kolejność:
1. Mateusz Bołąkowski (MKS Kusy Szczecin)
2. Mikołaj Mrozek (UKS MDK-5 Bydgoszcz)
..................
9. Jakub Dołżycki (UKS de La Salle Gdańsk)
10. Tomasz Krysztofik
12. Hubert Ruszkowski
13. Dawid Gerasik
15. Adam Podralski (wszyscy UKS Atena Gdańsk)

Startowało 38 zawodników



MŁODZICY:

Finał:
Wiktor Olszewski (UKS Atena Gdańsk) – Szymon Czartoryjski (Wrocławianie) 12:8

Kolejność:
1. Wiktor Olszewski (UKS Atena Gdańsk, trenerzy Katarzyna Zakrzewska i Adam Kaszubowski)
2. Szymon Czartoryjski (Wrocławianie)
...........................
3. Karol Łukasiewicz (UKS Atena Gdańsk, trener Krzysztof Walka)
5. Mikołaj Rudnicki (UKS Atena Gdańsk)
6. Konrad Kosycarz (UKS de La Salle Gdańsk)
15. Mateusz Dołżycki (UKS de La Salle Gdańsk)

Startowało 73 zawodników



JUNIORZY MŁODSI:

Finał:
Kasper Paluszkiewicz – Bartosz Małecki (obaj AZS AWF Poznań) 15:7

Kolejność:
1. Kasper Paluszkiewicz
2. Bartosz Małecki (obaj AZS AWF Poznań)
..............
7. Adam Korpaczewski (UKS Atena Gdańsk)
11. Mariusz Karpiak (UKS de La Salle Gdańsk)

Startowało 12 zawodników


W kategorii zuchów chłopcy z gdańskich klubów nie startowali.









Kawka
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki