SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
MAGDA KNOP ZDOBYWA TRÓJZĄB01.04.2012, 20:36
Rozgrywany dzisiaj w Gdańsku piętnasty turniej „O Trójząb Neptuna”, zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski we florecie kobiet zakończył się zwycięstwem Magdaleny Knop (Sietom AZS AWFiS Gdańsk). W finale, który odbył się w Galerii Bałtyckiej, podopieczna fechmistrza Tadeusza Pagińskiego pokonała wynikiem 15:13 swoją klubową koleżankę Karolinę Chlewińską. To drugi „Trójząb” w kolekcji Magdy. Poprzednio zdobyła go w 2006 roku. W walce półfinałowej gdańszczanka pokonała jeszcze inną reprezentantkę Sietomu, Hannę Łyczbińską, która ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Obok niej na najniższym stopniu podium stanęła Sylwia Gruchała (AZS AWF Warszawa). Sylwia nie stanęła do półfinałowej walki z Karoliną Chlewińską z powodu kontuzji ścięgna Achillesa. Dokładnie z tej samej przyczyny w turnieju nie wystartowała Anna Rybicka, która do tej pory była liderką klasyfikacji Pucharu Polski. Po dzisiejszych zawodach ranking PP wygląda następująco:

Magdalena Knop – Emilia Rygielska (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:9
Karolina Chlewińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Katarzyna Kryczało (AZS AWF Warszawa) 13:12
Hanna Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Małgorzata Wojtkowiak (AZS AWF Poznań) 15:7
Sylwia Gruchała (AZS AWF Warszawa) – Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) 7:6

Knop – H. Łyczbińska 15:9
Chlewińska – Gruchała (walkower Gruchały z powodu kontuzji)

Knop – Chlewińska 15:13

1. Magdalena Knop
2. Karolina Chlewińska
3. Hanna Łyczbińska (wszystkie Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3. Sylwia Gruchała (AZS AWF Warszawa)
5. Małgorzata Wojtkowiak (AZS AWF Poznań)
6. Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań)
7. Katarzyna Kryczało (AZS AWF Warszawa)
8. Emilia Rygielska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
..........................
9. Justyna Anuszewska
10. Agnieszka Zielonka
11. Monika Paliszewska (wszystkie Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
13. Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk)
15. Marta Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 35 zawodniczek

Magda Knop tuż po zadaniu zwycięskiego trafienia

Ostatni turniej PP florecistek w sezonie 2011/2012 odbędzie się 14 kwietnia br. w Poznaniu.

Najlepsza trójka Trójzębu. Od lewej stoją: M. Knop, K. Chlewińska, H. Łyczbińska