SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
NIEOPODAL WENECKIEGO ARSENAŁU ROZBRZMIEWAŁA DZIŚ MARSYLIANKA05.03.2012, 02:52
W mijający weekend w Wenecji odbył się turniej Pucharu Świata florecistów Coppa Citta di Venezia. Była to już trzydziesta piąta edycja tych zawodów, które rozgrywane są nieprzerwanie od 1978 roku, kiedy to triumfował Francuz, Didier Flament. Dzisiaj zwyciężył jego rodak, Erwann Le Pechoux. Filigranowy zawodnik znad Sekwany w finale pokonał Artura Achmatchuzina z Rosji, dla którego drugie miejsce w zawodach tej rangi to największe życiowe osiągnięcie. Podium uzupełnił reprezentant gospodarzy Andrea Baldini oraz Jianfei Ma z Chin.
Podczas dzisiejszych zmagań toczących się w Palazzo dello Sport Gianquinto – Arsenale, zakończyła się znakomita passa zwycięstw Andrei Cassary. Aktualny mistrz świata przegrał pierwszy raz od czempionatu właśnie, po drodze będąc niepokonanym w dwudziestu jeden pojedynkach! W ćwierćfinale musiał on uznać wyższość wspomnianego wyżej Achmatchuzina, który walczył dziś po prostu fenomenalnie. Mało jednak brakowało, a Włoch przegrałby trzy rundy wcześniej. Bliski pokonania Cassary był bowiem Radosław Glonek. Zawodnik Sietomu AZS AWFiS Gdańsk prowadził z nim w 1/32 finału już 9:4, niestety mistrz globu pokazał swoją klasę. Zmienił on taktykę, co zaowocowało zdobyciem przez niego siedmiu punktów z rzędu i przejęciem kontroli nad przebiegiem pojedynku. Ostatecznie zwyciężył on wynikiem 15:12.
Niewiele również zabrakło, aby do kolejnej rundy awansował dziś inny Polak. Marcin Zawada (AZS AWF Warszawa) stoczył bardzo wyrównany bój z Victorem Sintesem, ale niestety w końcówce Francuz przechylił szalę na swoją stronę i zwyciężył 15:13.
Reszta reprezentantów Polski nie awansowała do turnieju głównego.
Podopieczni fechmistrza Stanisława Szymańskiego prosto z Wenecji pojadą szukać formy na zgrupowanie do Bonn, gdzie będą do 11 marca. Po kilkudniowym pobycie w kraju udadzą się tam ponownie, aby wziąć udział w kolejnym turnieju PŚ, który odbędzie się w dniach 16-18 marca.