SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
TORUNIANKA ZWYCIĘŻA W LESZCZYŃSKIM PŚ WE FLORECIE22.12.2011, 16:05
W ubiegły weekend w Lesznie odbył się turniej Pucharu Świata Juniorów (do lat 20) we florecie. W rywalizacji kobiet klasą sama dla siebie była Martyna Jelińska. Zawodniczka Budowlanych Toruń wygrywała walkę za walką, by w finale bez problemu pokonać Słowaczkę Michalę Cellerową. Na najniższym stopniu podium stanęła ponadto inna zawodniczka z grodu Kopernika, Marta Hausman. Z 19 lokatą zakończyła zmagania najlepsza gdańszczanka, Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk). Rundę wyżej zaszedł jej klubowy kolega, Michał Siess. Gdańszczanin pechowo przegrał walkę o awans do ćwierćfinału i ostatecznie został sklasyfikowany na 13 pozycji, zyskując na pocieszenie tytuł najlepszego Polaka turnieju. Pierwsze miejsce wywalczył reprezentujący Białoruś Aleksander Choupenicz, który w finale pokonał Niemca Marka Perelmanna.




WYNIKI:


FLORET KOBIET:

Ćwierćfinały:
Martyna Jelińska - Patrycja Sarnowska 11:4
Michala Cellerova (Słowacja) - Franziska Schmitz (Niemcy) 15:10
Marta Hausman - Martina Sinigalia (Włochy) 15:3
Tamina Knauer (Niemcy) - Dominika Kurowska 15:9

Półfinały:
Jelińska - Hausman 13:12
Cellerova - Knauer 15:9

Finał:
Jelińska - Cellerova 15:8

Kolejność:
1. Martyna Jelińska (Budowlani Toruń)
2. Michala Cellerova (Słowacja)
3. Marta Hausman (Budowlani Toruń)
3. Tamina Knauer (Niemcy)
5. Martina Sinigalia (Włochy)
6. Patrycja Sarnowska (Budowlani Toruń)
7. Franziska Schmitz (Niemcy)
8. Dominika Kurowska (Wrocławianie)
..................................................................
9. Sandra Sulik (Budowlani Toruń)
10. Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)
15. Marta Ciesielska (AZS AWF Poznań)
16. Aleksandra Lasic (UKS Floret Ruda Śląska)
19. Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
20. Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
23. Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk)
24. Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń)
28. Magdalena Bochenek (Budowlani Toruń)
41. Aleksandra Opolska (AZS AWF Warszawa)
47. Aleksandra Gospodarowicz (Polonia Leszno)
48. Weronika Czajka (Zjednoczeni Pabianice)
49. Barbara Wasilewska (UKS De La Salle Gdańsk)
51. Natalia Zakrzewska (AZS AWF Warszawa)
53. Karolina Baron (Budowlani Toruń)
56. Alicja Wiaderek (MKS Kusy Szczecin)
58. Halina Ptak (MKS Kusy Szczecin)
61. Zuzanna Madajczyk (AZS AWF Poznań)
62. Martyna Przybyłowicz (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
67. Maja Opolska (AZS AWF Warszawa)
69. Barbara Miętka (Polonia Leszno)
70. Monika Kreczetowska (Polonia Leszno)

Startowało 70 zawodniczek.




FLORET MĘŻCZYZN:

Ćwierćfinały:
Aleksander Choupenicz (Czechy) - Marcus Martmann (Niemcy) 15:11
Mark Perelmann (Niemcy) - Filip Kołesnikow (Ukraina) 15:4
Michele Del Macchia (Włochy) - Andre Sanita (Niemcy) 15:7
Maximilien Van Haaster (Kanada) - Andre Raisch (Niemcy) 15:13

Półfinały:
Choupenicz - Van Haaster 15:4
Perelmann - Del Macchia 15:3

Finał:
Choupenicz - Perelmann 15:6

Kolejność:
1. Aleksander Choupenicz (Czechy)
2. Mark Perelmann (Niemcy)
3. Michele Del Macchia (Włochy)
3. Maximilien Van Haaster (Kanada)
5. Filip Kołesnikow (Ukraina)
6. Marcus Hartmann (Niemcy)
7. Andre Raisch (Niemcy)
8. Andre Sanita (Niemcy)
............................................................
13. Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
16. Mateusz Knitter (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
18. Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń)
19. Filip Franceson (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
20. Damian Koper (AZS AWF Poznań)
21. Oskar Metza (AZS AWF Poznań)
23. Mikołaj Basiński (AZS AWF Poznań)
24. Ksawery Nowosielski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
26. Adrian Przednowek (Budowlani Toruń)
30. Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa)
32. Dominik Przyłuski (AZS AWF Warszawa)
36. Andrzej Rządkowski (Kolejarz Wrocław)
41. Ignacy Żabicki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
44. Michał Popiel (Kolejarz Wrocław)
46. Aleksander Kosicki (Budowlani Toruń)
52. Miłosz Bies (Kolejarz Wrocław)
56. Jakub Jurewicz (Zjednoczeni Pabianice)
59. Szymon Szewczyk (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
60. Bartosz Cegielski (IKS Jamalex Leszno)
61. Tomasz Konieczny (AZS AWF Warszawa)
62. Filip Żmijewski (UKS Atena Gdańsk)
63. Karol Gawlikowski (Wrocławianie)
70. Patryk Kolak (IKS Jamalex Leszno)
72. Patryk Choiński (Budowlani Toruń)
73. Łukasz Niedzielski (Polonia Leszno)

Startowało 77 zawodników.










Kawka
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki