SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
UBIEGŁY WEEKEND OBFITOWAŁ W TURNIEJE SZERMIERCZE07.12.2011, 00:27
Aż siedem floretowych turniejów odbyło się w ubiegłą sobotę i niedzielę. Fechtowano pod różnymi szerokościami geograficznymi i w różnych kategoriach wiekowych - od dzieci, po seniorów. W sobotę odbyły się dwa turnieje Pucharu Świata Juniorów (do lat 20). Florecistki walczyły w Bochum, gdzie Martyna Jelińska z Torunia zajęła ósme miejsce, zaś floreciści w Londynie. Tam najwyżej sklasyfikowanym Polakiem został Ksawery Nowosielski. Zawodnik Sietomu AZS AWFiS Gdańsk zajął 27 lokatę. Tego samego dnia we Wrocławiu florety krzyżowali chłopcy zmagający się w kategorii dzieci i młodzików. W tych konkurencjach zwyciężali zawodnicy gospodarzy.
W niedzielę z kolei odbył się satelitarny turniej Pucharu Świata Seniorów. Rozegrano go w Londynie. To już tradycja, że Anglicy jednego dnia organizują zawody juniorów, a dzień później rywalizują tam seniorzy. Turniej zgromadził bardzo wielu uczestników. 142 zawodników w zawodach tej rangi, to nie lada wyczyn. To znak, że rozpoczyna się sezon olimpijski. Najlepszym spośród wszystkich okazał się pół Arab, pół Ukrainiec z brytyjskim paszportem, Husein Rosowski. Maciej Włosek (Sietom), który zakończył zawody na 12 miejscu, był najlepszy spośród Polaków startujących w tych zawodach. W niedzielę kontynuowano również zmagania we Wrocławiu, tyle że we florecie dziewcząt. Rewelacyjnie zaprezentowała się w stolicy Dolnego Śląska Alicja Kozłowska. Zawodniczka UKS Atena Gdańsk trenująca pod czujnym okiem trener Anny Sobczak okazała się bezkonkurencyjna w kategorii dzieci. Na najniższym stopniu podium znalazła się ponadto Joanna Karpiak z UKS de La Salle Gdańsk, podopieczna trenera Jarosława Mojskiego. W kategorii młodziczek siódme miejsce wywalczyła Marta Mech (UKS Atena Gdańsk, trener Konrad Pietrusiak).



WYNIKI:


PUCHAR ŚWIATA FLORECISTEK W BOCHUM:

Ćwierćfinały:
Volpi Alice (Włochy) – Adelina Zagidullina (Rosja) 15:8
Camilla Mancini (Włochy) – Mona Shaito (Liban) 15:6
Beatrice Monaco (Włochy) – Martyna Jelińska (Budowlani Toruń) 15:6
Clarisse Luminet (Francja) – Martina Sinigalia (Włochy) 15:10


Półfinały:
Volpi – Monaco 15:8
Mancini – Luminet 15:8


Finał:
Volpi – Mancini 15:5


Kolejność:
1. Volpi Alice (Włochy)
2. Camilla Mancini (Włochy)
3. Beatrice Monaco (Włochy)
3. Clarisse Luminet (Francja)
5. Mona Shaito (Liban)
6. Martina Sinigalia (Włochy)
7. Adelina Zagidullina (Rosja)
8. Martyna Jelińska (Budowlani Toruń)
.........................
25. Marta Hausman (Budowlani Toruń)
37. Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
42. Dominika Kurowska (Wrocławianie)
48. Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)
54. Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń)
60. Sandra Sulik (Budowlani Toruń)
61. Patrycja Sarnowska (Budowlani Toruń)
68. Aleksandra Lasic (UKS Floret Ruda Śląska)
77. Halina Ptak (MKS Kusy Szczecin)
84. Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
95. Magdalena Bochenek (Budowlani Toruń)

Startowały 102 zawodniczki




PUCHAR ŚWIATA FLORECISTÓW W LONDYNIE:

Ćwierćfinały:
Daniele Garozzo (Włochy) – Michele Caporizzi (Włochy) 15:2
Alexander Choupenicz (Czechy) – Michael Woo (USA) 15:8
Lorenzo Nista (Włochy) – Edoardo Luperi (Włochy) 15:13
Michael Dudey (USA) – Maxime Pauty (Francja) 15:14


Półfinały:
Garozzo – Dudey 15:9
Choupenicz – Nista 15:7


Finał:
Garozzo – Choupenicz 15:13


Kolejność:
1. Daniele Garozzo (Włochy)
2. Alexander Choupenicz (Czechy)
3. Lorenzo Nista (Włochy)
3. Michael Dudey (USA)
5. Maxime Pauty (Francja)
6. Edoardo Luperi (Włochy)
7. Michele Caporizzi (Włochy)
8. Michael Woo (USA)
..........................
27. Ksawery Nowosielski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
30. Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
54. Bartosz Cegielski (IKS Jamalex Leszno)
57. Ignacy Żabicki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
66. Damian Koper (AZS AWF Poznań)
86. Mikołaj Basiński (AZS AWF Poznań)
90. Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa)
94. Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń)
107. Oskar Metza (AZS AWF Poznań)
117. Aleksander Kosicki (Budowlani Toruń)
129. Filip Franceson (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 144 zawodników




WYNIKI SATELITARNEGO TURNIEJU PŚ W LONDYNIE:

Ćwierćfinały:
Husein Rosowski (Wielka Brytania) – Alessandro Paroli (Włochy) 15:6
Tobia Biondo (Włochy) – Ilia Diegtiariew (Rosja) 15:10
Keith Cook (Wielka Brytania) – Sebastiaan Borst (Holandia) 15:12
Jewgienij Sołowiew – Ilia Burnacjew (obaj Rosja) 15:8


Półfinały:
Rosowski – Sołowiew 15:11
Biondo – Cook 15:13


Finał:
Rosowski – Biondo 15:8


Kolejność:
1. Husein Rosowski (Wielka Brytania)
2. Tobia Biondo (Włochy)
3. Keith Cook (Wielka Brytania)
3. Jewgienij Sołowiew (Rosja)
5. Sebastiaan Borst (Holandia)
5. Alessandro Paroli (Włochy)
7. Ilia Burnacjew
8. Ilia Diegtiariew (obaj Rosja)
................................
12. Maciej Włosek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
32. Michał Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
44. Filip Franceson (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
51. Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
58. Mikołaj Basiński (AZS AWF Poznań)
61. Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
67. Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa)
73. Filip Płocharski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
93. Ksawery Nowosielski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
102. Ignacy Żabicki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
108. Bartosz Cegielski (IKS Jamalex Leszno)
127. Damian Koper (AZS AWF Poznań)

Startowało 142 zawodników




WYNIKI TURNIEJU DZIECI I MŁODZIKÓW „O PUCHAR AWBUD-U” WE WROCŁAWIU:



DZIEWCZĘTA

KATEGORIA DZIECI:

Półfinały:
Alicja Kozłowska (UKS Atena Gdańsk) – Joanna Karpiak (UKS de La Salle Gdańsk) 8:5
Weronika Wisoky (Warta-Muszkieterowie Poznań) – Karolina Pietroszek (UKS Rondo Szczecin) 8:2

Finał:
Kozłowska – Wisoky 8:5

Kolejność:
1. Alicja Kozłowska (UKS Atena Gdańsk, trener Anna Sobczak)
2. Weronika Wisoky (Warta-Muszkieterowie Poznań)
3. Karolina Pietroszek (UKS Rondo Szczecin)
3. Joanna Karpiak (UKS de La Salle Gdańsk, trener Jarosław Mojski)
..........................................................
7. Agnieszka Wierzchowska (UKS Atena Gdańsk)
14. Karolina Murawska (UKS de La Salle Gdańsk)

Startowało 65 zawodniczek




KATEGORIA MŁODZICZEK:

Półfinały:
Adrianna Frąckowiak (Wrocławianie) – Julia Strachowska (Zjednoczeni Pabianice) 10:5
Beata Żurowska (Wrocławianie) – Małgorzata Strachowska (Zjednoczeni Pabianice) 12:4

Finał:
Frąckowiak – Żurowska 12:6

Kolejność:
1. Adrianna Frąckowiak (Wrocławianie)
2. Beata Żurowska (Wrocławianie)
3. Julia Strachowska (Zjednoczeni Pabianice)
3. Małgorzata Strachowska (Zjednoczeni Pabianice)
..........................................................
7. Marta Mech (UKS Atena Gdańsk)
12. Aleksandra Jeglińska (UKS de La Salle Gdańsk)
13. Joanna Toporska (UKS Atena Gdańsk)
14. Martyna Miłogrodzka (UKS Atena Gdańsk)

Startowały 62 zawodniczki



CHŁOPCY:

KATEGORIA DZIECI:

Półfinały:
Filip Boratyn – Witold Frącek (obaj Kolejarz Wrocław) 8:4
Jan Grzegorzewski (Zjednoczeni Pabianice) – Andrej Ignatienko (Łotwa) 8:6

Finał:
Boratyn – Grzegorzewski 8:2

Kolejność:
1. Filip Boratyn (Kolejarz Wrocław)
2. Jan Grzegorzewski (Zjednoczeni Pabianice)
3. Witold Frącek (Kolejarz Wrocław)
3. Andrej Ignatienko (Łotwa)
....................................
11. Jakub Dołżycki (UKS de La Salle Gdańsk)
12. Filip Skraburski (UKS Atena Gdańsk)

Startowało 43 zawodników



KATEGORIA MŁODZIKÓW:

Półfinały:
Andrzej Rządkowski (Kolejarz Wrocław) – Maxime Tarasiewicz (Wrocławianie) 10:5
Mateusz Dorochowicz (Kolejarz Wrocław) – Bartosz Żurawski (Budowlani Toruń) 12:9

Finał:
Rządkowski – Dorochowicz 12:2

Kolejność:
1. Andrzej Rządkowski (Kolejarz Wrocław)
2. Mateusz Dorochowicz (Kolejarz Wrocław)
3. Maxime Tarasiewicz (Wrocławianie)
3. Bartosz Żurawski (Budowlani Toruń)
............................................
12. Wiktor Olszewski (UKS Atena Gdańsk)
16. Mikołaj Rudnicki (UKS Atena Gdańsk)

Startowało 69 zawodników






Paweł Kawiecki
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki