SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
DOMINACJA FLORECISTÓW ITALII W ST. PETERSBURGU07.06.2011, 15:42
W dniach 3-6 czerwca w St. Petersburgu odbywały się dwa turnieje Pucharu Świata – we florecie kobiet i mężczyzn. Obie konkurencje zdominowali reprezentanci Włoch. Nie dość, że w finałach znaleźli się zawodnicy tylko tego kraju, to na dodatek wśród pań kolejna Włoszka stanęła na najniższym stopniu podium. Ponadto jeszcze trójka zawodników Italii znalazła się na miejscach 5-8. Ale po kolei. W finale mężczyzn aktualny mistrz Europy Andrea Baldini pokonał swojego imiennika Cassarę. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była legendarna Valentina Vezzali. Tuż za nią uplasowała się Arianna Errigo, zaś trzecie miejsce zajęła Elisa Di Francisca. Najlepsza Polka turnieju – Anna Rybicka (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) zajęła 39 lokatę (w zawodach nie startowała Sylwia Gruchała). W rywalizacji mężczyzn trzech Biało-Czerwonych przebrnęło przez pierwszą rundę turnieju głównego. Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), Leszek Rajski (Wrocławianie) i Michał Majewski (AZS AWF Warszawa) zajęli odpowiednio 25, 26 i 26 miejsce.

Dla florecistek był to ostatni turniej PŚ w tym sezonie. Panowie z kolei mają przed sobą jeszcze jeden start, który zostanie rozegrany w dniach 17-19 czerwca w Hawanie (odbędzie się tam turniej indywidualny i drużynowy).



Wyniki:


TURNIEJ INDYWIDUALNY FLORECISTÓW:


Ćwierćfinały:
Andrea Baldini – Peter Joppich (Niemcy) 15:8
Andrea Cassara – Giogrio Avola (Włochy) 15:6
Victor Sintes (Francja) – Dimitrij Rygin (Rosja) 15:9
Alaa El Din El Sayed (Egipt) – Richard Kruse (Wielka Brytania) 15:12


Półfinały:
Baldini – El Sayed 15:9
Cassara – Sintes 15:4


Finał:
Baldini – Cassara 14:13


Kolejność:
1. Andrea Baldini
2. Andrea Cassara (obaj Włochy)
3. Victor Sintes (Francja)
3. Alaa El Din El Sayed (Egipt)
5. Peter Joppich (Niemcy)
6. Richard Kruse (Wielka Brytania)
7. Giogrio Avola (Włochy)
8. Dimitrij Rygin (Rosja)
...............................
25. Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
26. Leszek Rajski (Wrocławianie)
27. Michał Majewski (AZS AWF Warszawa)
44. Marcin Zawada (AZS AWF Warszawa)
45. Sławomir Mocek (IKS Jamalex Leszno)
85. Tomasz Ciepły (AZS AWF Poznań)
104. Radosław Glonek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
134. Paweł Szumielewicz (Wrocławianie)

Startowało 141 zawodników




Walki Polaków:

1/32:
Paweł Kawiecki – Tommaso Lari (Włochy) 15:12
Leszek Rajski – Vincent Simon (Francja) 15:7
Michał Majewski – Renal Ganiejew (Rosja) 15:12
Marcin Zawada – Jeremy Cadot (Francja) 6:15
Sławomir Mocek – Artiom Siedow (Rosja) 13:15

1/16:
Paweł Kawiecki – Race Imboden (USA) 10:15
Leszek Rajski – Byung Chul Choi (Korea Płd.) 10:15
Michał Majewski – Erwann Le Pechoux (Francja) 13:15





TURNIEJ INDYWIDUALNY FLORECISTEK:


Ćwierćfinały:
Valentina Vezzali – Jewgienia Łamonowa (Rosja) 15:4
Arianna Errigo – Inna Derigłazowa (Rosja) 15:9
Elisa Di Francisca – Valentina Cipriani (obie Włochy) 15:9
Hyun Hee Nam (Korea Płd.) – Benedetta Durando (Włochy) 15:12


Półfinały:
Vezzali – Nam 14:12
Errigo – Di Francisca 15:12


Finał:
Vezzali – Errigo 15:11


Kolejność:
1. Valentina Vezzali
2. Arianna Errigo
3. Elisa Di Francisca (wszystkie Włochy)
3. Hyun Hee Nam (Korea Płd.)
5. Jewgienia Łamonowa (Rosja)
6. Inna Derigłazowa (Rosja)
7. Benedetta Durando
8. Valentina Cipriani (obie Włochy)
.............................
39. Anna Rybicka (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
52. Hanna Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
61. Małgorzata Wojtkowiak (AZS AWF Poznań)
64. Katarzyna Kryczało (AZS AWF Warszawa)
65. Magdalena Mroczkiewicz (AZS AWF Warszawa)
68. Martyna Jelińska (Budowlani Toruń)
74. Magdalena Knop (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
86. Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań)
87. Marta Matysik (AZS AWF Warszawa)
117. Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
139. Marta Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 147 zawodniczek


Walki Polek:

1/32:
Anna Rybicka – Larysa Korobeinikowa (Rosja) 13:15
Hanna Łyczbińska – Amelie Bonnier (Francja) 7:14
Małgorzata Wojtkowiak – Hyun Hee Nam (Korea Płd.) 7:15
Katarzyna Kryczało – Valentina Vezzali 5:15







Kawka
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki