SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
3 GDAŃSZCZANKI NA PODIUM W DRUGIM DNIU.29.05.2011, 20:48
Dziś w Gdańskiej Szkole Floretu na plansze wyszły florecistki rywalizujące w 8 edycji „Gdańskiej Kuźni”.
Trzy gdańszczanki znalazły się na podium. W kategorii juniorek młodszych 3 miejsce zajęły Julia Buraczewska (UKS de La Salle Gdańsk; trener Jarosław Mojski) oraz Karolina Kućko (UKS Atena Gdańsk; trener Longin Szmit),a wśród młodziczek także na 3 miejscu sklasyfikowana została Alicja Szostakiewicz (UKS Atena Gdańsk; trener Andrzej Witkowski).

Dzisiejsze finały „okraszone” były dodatkowymi wydarzeniami, gdyż odbyło się pasowanie 22 uczniów klas IVa i IVb ZKPiG 26 na szermierzy, którego dokonał dyrektor szkoły – pan Jacek Mielewczyk wraz z wychowawcami : Alicją Biały i Krystianem Dzikowskim oraz opiekującymi się tą klasą trenerami – dr Anną Sobczak i Krzysztofem Walką.







Łącznie w VIII Gdańskiej Kuźni, odbywającej się pod okiem Magdaleny Mroczkiewicz – wicemistrzyni olimpijskiej,wystartowało 353 młodych florecistek i florecistów, w tym zawodnicy z Łotwy i Białorusi.







Wyniki:

Dzieci (10-11 lat):
Dziewczęta:
1. Julia Michniewicz (Warta Muszkieterowie Poznań)
2. Paulina Darda (UKS Rondo Szczecin)
3. Jekaterina Solodkiha (Łotwa) i Barbara Rożniecka (PTG Sokól 1893 Mielec)
...................................................................................................................
5. Anna Borkowska (UKS de La Salle Gdańsk)
7. Alicja Kozłowska
10. Agnieszka Wierzchowska (obie Atena)
11. Joanna Karpiak (de La Salle
12. Julia Janik
14. Julia Muszyńska
15. Anna Wyganowska (wszystkie Atena)

Startowało 57 zawodniczek.









Młodzicy (12-13 lat):
Dziewczęta:
1. Zofia Bronikowska
2. Katarzyna Matysiak (obie Warta Muszkieterowie Poznań)
3. Daria Przybylska (D’artagnan Ursynów) i Alicja Szostakiewicz (Atena)
.................................................................................................................
6. Joanna Toporska
12. Patrycja Rudzińska
13. Martyna Miłogrodzka
16. Anna Avirmed (wszystkie Atena)

Startowało 56 zawodniczek




Juniorzy młodsi (14-16 lat):
Dziewczęta:
1.Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
2.Weronika Czajka (Zjednoczenie Pabianice)
3. Julia Buraczewska (UKS de La Salle Gdańsk) i Karolina Kućko (Atena)
………………………………………………………………………………………
6. Magdalena Drapella
7. Anna Szymczak
8. Sara Żelechowska
10. Julia Wąsowicz
14. Anna Jereczek (wszystkie Atena)

Startowało 55 zawodniczek



W najbliższy weekend młodzi gdańszczanie uczestniczą w Europejskim Festiwalu szermierki w Poznaniu.
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki