SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
ZUZIA SOBCZAK O MAŁY WŁOS OD MEDALU MŚJ02.04.2011, 16:33
Bardzo niewiele brakowało, by Zuzanna Sobczak sięgnęła po medal w swym debiucie w Mistrzostwach Świata Juniorów we florecie. Zawodniczka Sietomu AZS AWFiS Gdańsk walczyła wczoraj rewelacyjnie, czego efektem był awans do czołowej ósemki turnieju. W ćwierćfinale podopieczna fechmistrza Longina Szmita stoczyła zacięty pojedynek z Amerykanką Margaret Lu. Na 18 sekund przed końcem był remis 10:10. Wtedy jednak punkt zdobyła Lu. Trzy sekundy później zadała ona kolejne celne trafienie. Czasu było coraz mniej, więc Zuzia musiała atakować, co niestety bezbłędnie wykorzystała jej przeciwniczka. Walka zakończyła się wynikiem 15:10 dla reprezentantki USA.
To właśnie zawodniczki z tego kraju absolutnie zdominowały wczorajszą rywalizację. Oprócz wspomnianej Margaret Lu, która ostatecznie zdobyła brąz, medale wywalczyły dwie jej reprezentacyjne koleżanki. W dodatku te dwa najcenniejsze. Złoty zdobyła Nzingha Prescod, srebrny zaś Lee Kiefer (ta sama, która 29 marca zdobyła srebrny medal w kategorii siedemnastolatek). Drugi brązowy krążek powędrował do Ysory Thibus z Francji. Pozostałe dwie Polki walczące w tym turnieju zajęły dalsze lokaty. Martyna Jelińska była 13, natomiast Natalia Gołębiowska 59. Co ciekawe, obie przegrały z tą samą przeciwniczką, którą okazała się... Lee Kiefer