SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
AMERYKANIN MASSIALAS MISTRZEM ŚWIATA 17-LATKÓW WE FLORECIE31.03.2011, 23:51
Podczas rozgrywanych w Jordanii Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów w szermierce odbył się dziś turniej florecistów w kategorii do lat 17. Zwyciężył obrońca tytułu Alexander Massialas. Amerykanin w finale pokonał Georga Doerra z Niemiec. Brązowe medale wywalczyli Rosjanin Ilia Diegtiariew i Czech Aleksander Choupenicz. Najwyższe miejsce z Polaków, piętnaste, zajął Michał Siess. Los sprawił, że zawodnik Sietomu AZS AWFiS Gdańsk w 1/16 finału musiał walczyć ze swoim klubowym kolegą, Krystianem Gryglewskim, którego pokonał po zaciętym boju 15:13. Krystian został ostatecznie sklasyfikowany na 19 pozycji. Trzeci z reprezentantów Polski, Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń) zakończył turniej na 35 miejscu.

......................................
15. Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
19. Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Michał Siess – Aleksander Choupenicz (Czechy) 11:15

Jutro, tj. 1 kwietnia, na plansze wychodzą florecistki walczące w kategorii do lat 20, a wśród nich dwie reprezentantki Gdańskiej Szkoły Floretu: Zuzanna Sobczak i Natalia Gołębiowska.