SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
NA ULICACH WENECJI KARNAWAŁ W PEŁNI. NA FLORETOWYCH PLANSZACH NIESTETY WIELKI POST...08.03.2011, 15:31
W ubiegły weekend w Wenecji odbył się turniej Grand Prix Pucharu Świata we florecie mężczyzn Coppa Citta di Venezia. O ile tuż za murami hali Palasport Arsenale, w której odbywały się zawody, nastroje były iście szampańskie – wszak karnawał trwa tam teraz w najlepsze, a uliczki, kanały i mosty Wenecji wypełnione są po brzegi setkami tysięcy rozbawionych ludzi, o tyle nastroje polskich florecistów odpowiadały bardziej okresowi, który następuje po czasie uciech i zabawy, czyli Wielkiemu Postowi...
Nie mają nasi reprezentanci powodów do radości. Wręcz przeciwnie, zdecydowanie bardziej do zadumy, refleksji i troski. Dość powiedzieć, że do turnieju głównego z siedmiu startujących we Włoszech Polaków, awansował tylko jeden – Tomasz Ciepły. Niestety pan Tomasz odpadł już w pierwszej rundzie, ulegając 7:15 Chińczykowi Jian Fei Ma. Na obronę florecisty AZS AWF Poznań przemawia fakt, iż uległ on zawodnikowi, który ostatecznie zajął drugą lokatę. Zamiast hasła carpe diem, kojarzonego z beztroską i zabawą, podopieczni fechmistrza Stanisława Szymańskiego w głowach mają więc teraz zupełnie inną maksymę, w sam raz pasującą do Wielkiego Postu: ora et labora...
Nie wszyscy jednak mają takie problemy, jak Biało-Czerwoni, a już na pewno nie Włosi, którzy wygrywają turniej za turniejem. Tym razem zwyciężył Valerio Aspromonte. W finale pokonał on pięknie walczącego Chińczyka Ma 15:14, choć wydawało się, że to reprezentant Kraju Środka sięgnie po zwycięstwo, bowiem na planszy sprawiał o niebo lepsze wrażenie niż Aspromonte. Na trzecich miejscach uplasowali się: kolejny zawodnik z Italii – Luca Simoncelli oraz Rosjanin Aleksiej Czeremisinow.