SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
ME KADETEK W KLAGENFURCIE - NATALIA GOŁĘBIOWSKA ZDOBYWA DRUGI KRĄŻEK!03.03.2011, 11:22
Wczoraj podczas rozgrywanych w Klagenfurcie szermierczych Mistrzostw Europy Kadetów mieliśmy kolejne powody do wielkiej radości. Dostarczyły je nam ponownie florecistki, które tym razem fantastycznie spisały się w konkurencji drużynowej. Polki walczące w składzie: Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin), Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń) oraz Aleksandra Lasic (UKS Floret Ruda Śląska) dzięki dobrym wynikom osiągniętym w turnieju indywidualnym, do zawodów drużynowych rozstawione były z numerem 2. Wyżej sklasyfikowane były jedynie Włoszki.

Biało-Czerwone rozpoczęły zmagania od ćwierćfinałowego zwycięstwa nad zespołem Ukrainy 45:23.

W meczu o awans do finału przyszło podopiecznym trenera Aleksandra Borkowskiego walczyć z reprezentacją Węgier. Pierwsze pięć pojedynków Polki niestety przegrały, a na tablicy wyników widniał rezultat 22:14 dla Madziarek. Wtedy na planszę weszła liderka naszej drużyny, Natalia Gołębiowska. Świeżo upieczona brązowa medalistka z turnieju indywidualnego najwyraźniej stwierdziła, że jeden krążek jej nie wystarcza, po czym ostro wzięła się do odrabiania strat. Rozgromiła ona swoją przeciwniczkę 11:5, dzięki czemu zniwelowała straty swojego zespołu z 8 punktów do zaledwie 2! Po niej na planszę weszła Martyna Długosz, która zmobilizowana przez koleżankę z drużyny również zaczęła walczyć jak natchniona, wygrywając swój pojedynek 7:1. Polskie florecistki wyszły dzięki temu na prowadzenie, którego nie oddały już do końca meczu, ostatecznie zwyciężając 45:40.

W finale przyszło naszym walczyć z reprezentantkami Italii. Spotkały się zatem dwa najwyżej rozstawione zespoły. Status quo został niestety utrzymany, czyli Włoszki zakończyły zawody z numerem 1, a Polki tuż za nimi. Bowiem wynik meczu finałowego brzmiał 45:31 dla Włoch.

Końcowy bilans występów florecistek w austriackim czempionacie, to dwa medale. Jest to bardzo dobry wynik, który pokazuje, że ze spokojem możemy patrzeć w przyszłość, obserwując, jak rozwijają się następczynie Sylwii Gruchały i Anny Rybickiej.

Teraz czas na florecistów. Dziś walczą oni w turnieju indywidualnym. Wśród czwórki Polaków znalazło się dwóch zawodników klubu Sietom AZS AWFiS Gdańsk: Krystian Gryglewski i Michał Siess.

Ich poczynania można na żywo obserwować tu:

ME KADETÓW KLAGENFURT 2011

WYNIKI TURNIEJU DRUŻYNOWEGO FLORECISTEK:


Ćwierćfinały:
Włochy – Niemcy 41:25
Polska – Ukraina 45:23
Francja – Rosja 29:25
Węgry – Wielka Brytania 45:29


Półfinały:
Włochy – Francja 45:23
Polska – Węgry 45:40


Finał:
Włochy – Polska 45:31


Mecz o 3 miejsce:
Francja – Węgry 40:34


Kolejność:
1. Włochy
2. Polska
3. Francja
4. Węgry
5. Rosja
6. Wielka Brytania
7. Niemcy
8. Ukraina

Startowało 12 zespołów
Kawka
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki