SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
POLSKIE FLORECISTKI ZNÓW NA PODIUM PUCHARU ŚWIATA!13.02.2011, 23:19
Dzień po turnieju indywidualnym, florecistki walczyły w Tauber w zawodach drużynowych. Bardzo dobrze spisały się w tej konkurencji Polki walczące w składzie: Anna Rybicka, Sylwia Gruchała, Karolina Chlewińska (wszystkie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) oraz Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań). Podopieczne fechmistrza Longina Szmita zajęły bowiem trzecie miejsce. Po zwycięstwach w 1/8 finału nad Singapurem i 1/4 finału nad Niemkami, Biało-Czerwone uległy w półfinale Włoszkom wynikiem 38:42, mimo fantastycznej pogoni Sylwii Gruchały w ostatnim pojedynku z Valentiną Vezzali (gdańszczanka wygrała tę walkę 8:2!). Jednak w meczu o trzecie miejsce polskie florecistki gładko pokonały zespół Korei Południowej 45:31. Pogromczynie naszej reprezentacji w finale nie sprostały z kolei drużynie Rosji, która tym samym zwyciężyła w całym turnieju.

Polska – Singapur 44:14

Następny turniej Pucharu Świata we florecie kobiet już za niecałe dwa tygodnie. W dniach 25-26 lutego najlepsze florecistki świata przyjadą do Gdańska na siódmą edycję Grand Prix Dwór Artusa.