SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
GSF DOMINUJE W TORUNIU11.01.2011, 01:15
W niedzielę, 10 stycznia w Toruniu odbył się trzeci w tym sezonie turniej Pucharu Polski Juniorów Młodszych (do lat 17) we florecie. Bardzo dobrze wypadli w nim reprezentanci Gdańskiej Szkoły Floretu. W finale turnieju chłopców spotkało się dwóch zawodników Sietomu AZS AWFiS Gdańsk, Krystian Gryglewski (trener fechmistrz Stanisław Szymański) i Michał Siess (trener Łukasz Szymański). Zwyciężył ten pierwszy wynikiem 15:9 i tym samym udanie się zrewanżował swojemu koledze za porażkę w finale Memoriału Romualda Piaseckiego, który odbył się w październiku w Gdańsku. W konkurencji dziewcząt najlepiej fechtowała Martyna Długosz. Szczecinianka w półfinale pokonała liderkę PP w tej kategorii, Natalię Gołębiowską (Sietom, trener fechmistrz Longin Szmit), która została sklasyfikowana na 3 miejscu.

Wyniki:

Floret dziewcząt:

Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin) - Agata Wyganowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:8
Sandra Sulik (Budowlani Toruń) - Barbara Wasilewska (UKS Dea La Salle Gdańsk) 9:8
Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Aleksandra Lasic (UKS Floret Ruda Śląska) 12:3
Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń) - Weronika Czajka (Zjednoczeni Pabianice) 14:12

Długosz - Gołębiowska 11:8
Sulik - Chrzanowska 15:13

Długosz - Sulik 13:7

1. Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
2. Sandra Sulik (Budowlani Toruń)
3. Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3. Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)
5. Aleksandra Lasic (UKS Floret Ruda Śląska)
6. Weronika Czajka (Zjednoczeni Pabianice)
7. Agata Wyganowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
8. Barbara Wasilewska (UKS de La Salle Gdańsk)
..........................
9. Karolina Kućko (UKS Atena Gdańsk)
14. Melania Lipińska (UKS Atena Gdańsk)
15. Martyna Przybyłowicz (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
16. Julia Buraczewska (UKS de La Salle Gdańsk)

Startowało 41 zawodniczek.

Floret chłopców:

Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Aleksander Kosicki (Budowlani Toruń) 15:6
Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Patryk Choiński (Budowlani Toruń) 15:7
Tomasz Konieczny - Dominik Przyłuski (obaj AZS AWF Warszawa) 15:11
Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń) - Bartłomiej Zalewski (AZS AWF Warszawa) 15:10

Gryglewski - Kozłowski 15:5
Siess - Konieczny 15:14

Gryglewski - Siess 15:9

1. Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
2. Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)