SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
W BRATYSŁAWIE GÓRĄ KOALICJA WŁOSZEK I FRANCUZ22.11.2010, 16:32
W ubiegły weekend w Bratysławie odbył się floretowy turniej „Memorial de Martinengo” zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata Juniorów (do lat 20). Na słowackich planszach rywalizowały zarówno panie, jak i panowie. Zawody florecistek zostały totalnie zdominowane przez reprezentantki Italii. Włoszki wywalczyły pięć pierwszych miejsc! Bezkonkurencyjna była Olga Rachele Calissi, która w finale pokonała Alice Volpi. Najlepsza z Polek, Marta Hausman z Budowlanych Toruń zajęła 24 lokatę. Dwie pozycje niżej uplasowała się najlepsza gdańszczanka, Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk).
W konkurencji mężczyzn zwyciężył Francuz Enzo Lefort. Drugie miejsce zajął Lorenzo Nista z Włoch. Najlepszym z Polaków był Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), który zajął 21 miejsce.




Wyniki:


Floret kobiet:

Półfinały:
Olga Rachele Calissi – Stefania Straniero (obie Włochy) 15:7
Alice Volpi – Camilla Mancini (obie Włochy) 15:14


Finał:
Calissi – Volpi 15:4


Kolejność:
1. Olga Rachele Calissi
2. Alice Volpi
3. Camilla Mancini
3. Stefania Straniero
5. Beatrice Monaco (wszystkie Włochy)
6. Maya Kokoulina (Rosja)
7. Anne Sauer (Niemcy)
8. Wiktoria Aleksiejewa (Rosja)
....................................
24. Marta Hausman (Budowlani Toruń)
26. Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
29. Martyna Jelińska (Budowlani Toruń)
50. Dominika Kurowska (Wrocławianie)
53. Iwona Olbromska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
66. Halina Ptak (MKS Kusy Szczecin)
70. Marta Ciesielska (AZS AWF Poznań)
78. Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)
80. Patrycja Sarnowska (Budowlani Toruń)
87. Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
101. Dagmara Toboła (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 118 zawodniczek



Walki Polek:

1/32:
Marta Hausman – Else Noe (Holandia) 15:7
Zuzanna Sobczak – Jeromine Mpah-Njanga (Francja) 15:9
Martyna Jelińska – Marie Mana (Francja) 15:8
Dominika Kurowska – Daria Akchulpanowa (Rosja) 11:12
Iwona Olbromska – Clarisse Luminet (Francja) 7:15


1/16:
Marta Hausman – Irina Jelesina (Rosja) 8:15
Zuzanna Sobczak – Dorottya Szabo (Węgry) 12:13
Martyna Jelińska – Stefania Straniero (Włochy) 11:15






Floret mężczyzn:

Półfinały:
Enzo Lefort (Francja) – Nikolaos Kontochristopoulos (Grecja) 15:12
Lorenzo Nista – Stefano Garozzo (obaj Włochy) 15:10


Finał:
Lefort – Nista 15:7


Kolejność:
1. Enzo Lefort (Francja)
2. Lorenzo Nista (Włochy)
3. Nikolaos Kontochristopoulos (Grecja)
3. Stefano Garozzo (Włochy)
5. Moritz Kroeplin (Niemcy)
6. Robert Gatai (Węgry)
7. Eric Betz (Niemcy)
8. Filippo Guerra (Włochy)
.....................................
21. Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
49. Mikołaj Basiński (AZS AWF Poznań)
51. Mateusz Ulanowski (AZS AWF Warszawa)
56. Damian Koper (AZS AWF Poznań)
61. Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
65. Ksawery Nowosielski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
70. Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa)
73. Maciej Włosek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
84. Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń)
87. Jakub Kozłowski (Budowlani Toruń)
104. Oskar Metza
105. Rafał Wiśniewski (obaj AZS AWF Poznań)

Startowało 141 zawodników



Walki Polaków:

1/32:
Piotr Janda – Matthias Maxem (Niemcy) 15:11
Mikołaj Basiński – Jewgieniej Filipow (Rosja) 12:15
Mateusz Ulanowski – Daniel Steiner (Węgry) 8:15
Damian Koper – Francesco Trani (Włochy) 10:15
Krystian Gryglewski – Lorenzo Nista 9:15

1/16:
Piotr Janda – Enzo Lefort 8:15







Kawka
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki