SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
SIETOM Z DWOMA MEDALAMI MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIORÓW W SZERMIERCE11.04.2010, 01:56
Dwa medale przywiozły z Mistrzostw Świata Juniorów w szermierce florecistki reprezentacji Polski na co dzień walczące w barwach Sietomu AZS AWFiS Gdańsk. Pierwszy zdobyła we wtorek 6 kwietnia Hanna Łyczbińska w turnieju indywidualnym. Podopieczna fechmistrza Longina Szmita stanęła na najniższym stopniu podium po półfinałowej porażce z późniejszą mistrzynią świata Rosjanką Inną Derigłazową. Srebro wywalczyła Anita Blaze z Francji, natomiast drugi brązowy krążek powędrował do Włoszki Alice Volpi. Siostra Hani, Marta znalazła się tuż za finałową ósemką.

Trzy dni później bliźniaczki Łyczbińskie wspólnie z Emilią Rygielską i Martyną Jelińską z Budowlanych Toruń wywalczyły brązowy medal w turnieju drużynowym florecistek. Polki rozpoczęły zawody od wygranej z Singapurem w 1/8 finału. Następnie w ćwierćfinale pokonały Węgierki, by w meczu półfinałowym ulec Rosjankom. W pojedynku o trzecie miejsce Biało-Czerwone okazały się lepsze od reprezentacji USA. W finale Rosja pokonała Koreę.

Florecistom nie powiodło się w stolicy Azerbejdżanu tak dobrze, jak ich koleżankom. W turnieju indywidualnym najwyżej zaszedł Filip Płocharski. Zawodnik Sietomu AZS AWFiS Gdańsk w 1/8 finału uległ Włochowi Tommaso Lariemu i ostatecznie zajął 11 lokatę. Pogromca Polaka dotarł do finału, w którym nie dał rady Alli El Din El Sayedowi z Egiptu przegrywając 13:15, po czym... naubliżał sędziemu i rzucił sprzętem szermierczym, za co został wykluczony z turnieju! W tej sytuacji na drugie miejsce przesunął się Gerek Meinhardt z USA, który był wyżej rozstawionym półfinalistą. Wakat na trzecim stopniu podium zajął inny Włoch, Edoardo Luperi.

Turniej drużynowy Polscy floreciści rozpoczęli od zwycięstwa w 1/16 finału nad zespołem Egiptu ze świeżo upieczonym mistrzem świata w składzie. Niestety w kolejnej rundzie na podopiecznych trenera Łukasza Szymańskiego walczących w składzie: Filip Płocharski, Piotr Janda (obaj Sietom AZS AWFiS Gdańsk), Maciej Włosek (Budowlani Toruń) i Damian Koper (AZS AWF Poznań) czekali późniejsi zdobywcy złota, reprezentanci USA, którzy wyeliminowali Polaków z dalszej rywalizacji. Biało-Czerwoni zostali sklasyfikowani na 14 pozycji. Srebro wywalczyli Włosi, zaś brąz Francuzi.

2. Anita Blaze (Francja)

3. Hanna Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

3. Alice Volpi (Włochy)

5. Lee Kiefer (USA)

6. Ysora Thibus (Francja)

7. Beatrice Monaco (Włochy)

8. Yun Shi (Chiny)

.............................

9. Marta Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Tommaso Lari (Włochy) - Gerek Meinhardt (USA) 15:13

Alaa El Din El Sayed (Egipt) - Tommaso Lari (Włochy) 15:13 (po finale Lari otrzymał czarną kartkę za niesportowe zachowanie)