SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
TATRY WASZE PODIUM NASZE!!!03.04.2010, 18:49
Wydaje się, że nikt i nic nie jest w stanie zatrzymać gdańskich weteranów szpady, których dobra passa trwa nieprzerwanie od grudniowych Mistrzostw Polski w Krakowie. Po złotym i dwóch brązowych medalach w Indywidualnych Mistrzostwach Polski i po zdominowaniu podium podczas I Pucharu Polski Weteranów w Warszawie w styczniu br. w kolejności Krzemiński, Drapella, Krupiński/Kostrzewa, tym razem zawodnicy Sietom AZS AWFiS zamienili się tylko miejscami w pierwszej trójce. Rozgrywany w Zakopanem w dniach 21-22 marca II Turniej Pucharu Polski Weteranów wygrał Mirosław Krupiński, zwyciężając po zaciętej walce finałowej, w doliczonym czasie 5:4 aktualnego Mistrza Polski i zdobywcę Pucharu Polski 2009 Mariusza Krzemińskiego. Trzecie miejsce, po dość gładkim zwycięstwie nad Krzysztofem Ćwioro z Katowic (10:5), zajął Maciej Drapella. 14 miejsce w szpadzie Adama Derewicza to wynik mało zadowalający, tym bardziej, że po dobrych walkach w eliminacjach (7 miejsce w rozstawieniu pucharowym) wydawało się, że tym razem stać go będzie na awans do pierwszej 8-ki turnieju. Podobnie jak 20 lokata Lecha Szczerbowskiego, dla którego miejsce co najmniej w 16-tce powinno już stawać się regułą. Niemniej warto odnotować, że pozostawiający pewien niedosyt wynik w szpadzie Derewicz powetował sobie w dniu następnym, wygrywając rywalizację w szabli, gdzie zwyciężył po dwóch dramatycznych walkach barażowych 10:7 z Konwińskim z Poznania i 10:8 z Ołdyńskim z Białegostoku.
Pod nieobecność czołowych gdańskich florecistów Tomasza Surowca i Bronisława Zakonka za florety chwycili, wykazując się wysoką skutecznością, dwaj zwycięzcy szpadziści. Turniej z 9 zwycięstwami w 11 walkach wygrał co prawda Tomasz Kończyło z Wrocławia, ale w kolejnej trójce zawodników z 8 zwycięstwami znalazło się dwóch gdańszczan. I znów najlepszym okazał się Mirek Krupiński, który wyprzedził aktualnego Mistrza Polski Ryszarda Całę z Lubania oraz kolegę klubowego Macieja Drapellę.
Tak udany dla reprezentacji Sietomu turniej minął – jak zwykle u weteranów - w sportowej i bardzo miłej atmosferze, a wciąż mocno ośnieżone stoki Tatr, w oślepiającym wiosennym słońcu, nadały szczególnie pięknej oprawy temu wydarzeniu.
24 kwietnia weterani szermierki spotykają się na III PPW w Szczecinie. Czy znów będziemy świadkami zwycięstwa gdańszczanina? Zawodnicy Sietom AZS AWFiS przewodzą na liście rankingowej weteranów 2009/2010 w szpadzie i szabli. Obok stałej, wysokiej niezawodności Krzemińskiego i Drapelli, szczególnie zwraca uwagę rosnącą dyspozycja Krupińskiego! Ósmy w debiucie w zawodach weterańskich w Warszawie w październiku 2009, siódmy w Mistrzostwach Polski w Krakowie, trzeci w I PPW 2010 w Warszawie i wreszcie pierwszy w II PPW w Zakopanem! To się nazywa dochodzić do formy! Powodzenia!Walka finałowa - po lewej M. Krupiński, po prawej M. Krzemiński


ad.
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki