SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
ZAWODNICZKI SIETOMU WIODŁY PRYM PODCZAS MP JUNIORÓW19.03.2010, 22:06
We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów we florecie. Turniej kobiecy został zdominowany przez zawodniczki Sietomu AZS AWFiS Gdańsk. Tytuł mistrzowski wśród dwudziestolatek wywalczyła Hanna Łyczbińska. Podopieczna fechmistrza Longina Szmita w finale jednym trafieniem pokonała swą klubową koleżankę – Monikę Paliszewską (trener Adam Kaszubowski). Największą niespodziankę sprawiła zaś niespełna szesnastoletnia Natalia Gołębiowska (trener Longin Szmit i Anna Sobczak), która wywalczyła brązowy medal. Gdańszczanki oddały tylko jedno miejsce na podium. Obok Natalii na jego najniższym stopniu stanęła Marta Hausman z Budowlanych Toruń.
We florecie mężczyzn triumfował faworyt – Maciej Włosek (Budowlani Toruń), który w finale pokonał Damiana Kopra z AZS AWF Poznań. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk, trener Łukasz Szymański) oraz Michał Kosicki, który był sprawcą nie lada sensacji. Torunianin pokonał bowiem dwóch gdańszczan, którzy zaliczani byli do grona faworytów dzisiejszych zawodów. Najpierw w 1/8 finału okazał się on lepszy od Michała Jandy, by w kolejnej rundzie pokonać Filipa Płocharskiego. Floreciści Sietomu na pewno będą chcieli odegrać się w turnieju drużynowym, który odbędzie się jutro (zarówno męski, jak i kobiecy).

Wyniki floretu kobiet:

Hanna Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Martyna Jelińska (Budowlani Toruń) 14:6
Monika Paliszewska – Marta Łyczbińska (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 11:10
Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Zuzanna Madajczyk (AZS AWF Poznań) 11:2
Marta Hausman (Budowlani Toruń) – Marta Ciesielska (AZS AWF Poznań) 15:7

H. Łyczbińska – Hausman 11:7
Paliszewska – Gołębiowska 8:7

H. Łyczbińska – Paliszewska 9:8

1. Hanna Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
2. Monika Paliszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3. Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

3. Marta Hausman (Budowlani Toruń)
5. Marta Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
6. Marta Ciesielska (AZS AWF Poznań)
7. Martyna Jelińska (Budowlani Toruń)
8. Zuzanna Madajczyk (AZS AWF Poznań)
..........................................................................
10. Dagmara Toboła
12. Iwona Olbromska
14. Barbara Jędrzejewska
16. Zuzanna Sobczak (wszystkie Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 61 zawodniczek

Wyniki floretu mężczyzn:

Maciej Włosek (Budowlani Toruń) – Mikołaj Basiński (AZS AWF Poznań) 15:14
Damian Koper – Oskar Metza (obaj AZS AWF Poznań) 15:8
Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Mikołaj Smura (AZS AWF Poznań) 15:12
Michał Kosicki (Budowlani Toruń) – Filip Płocharski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:6

Włosek – Kosicki 15:1
Koper – P. Janda 15:12

Włosek – Koper 15:11