SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
W TURYNIE ANIA CZUŁA SIĘ JAK RYBA W WODZIE09.03.2010, 11:31
Kiedy Anna Rybicka przepadła w kwalifikacjach do turnieju głównego floretowego Grand Prix Dwór Artusa, który odbył się pod koniec lutego w Gdańsku, mało kto przypuszczał, że tydzień później w Turynie totalnie odmieniona awansuje do ćwierćfinału zawodów tej samej rangi! Zawodniczka Sietomu AZS AWFiS Gdańsk tym razem pewnie przeszła kwalifikacje i turniej główny rozpoczęła od wysokiego zwycięstwa nad Koreanką Seo In Hong, którą pokonała 15:4. W kolejnej rundzie podopieczna fechmistrza Longina Szmita zwyciężyła aktualną mistrzynię Europy juniorek, Włoszkę Beatrice Monaco wynikiem 13:9. W pojedynku o ćwierćfinał „Ryba” okazała się z kolei lepsza od Aidy Mohamed z Węgier, wygrywając 15:10. W ćwierćfinale gdańszczanka nie była już jednak w stanie przeciwstawić się rozstawionej z nr 6 reprezentantce gospodarzy Elisie Di Francisce. Ostatecznie Ania została sklasyfikowana na 7 pozycji. Grand Prix Turynu zdobyła Valentina Vezzali. Trzydziestosześcioletnia Włoszka startowała w tym sezonie w trzech turniejach i trzy razy zwyciężała. Wygląda więc na to, że w 2012 roku w Londynie będzie ona w stanie zdobyć czwarte złoto Igrzysk Olimpijskich z rzędu... Drugie miejsce w Turynie wywalczyła Hyun Hee Nam z Korei. Na najniższym stopniu podium stanęły zaś Di Francisca i jej reprezentacyjna koleżanka Benedetta Durando.

Dzień po turnieju indywidualnym odbyły się zawody drużynowe. Finał był identyczny, jak tydzień wcześniej w Gdańsku. Pierwsze miejsce wywalczyły Włoszki pokonując Rosjanki. Na najniższym stopniu podium znalazły się Chinki. Polki walczące w składzie: Sylwia Gruchała, Karolina Chlewińska, Katarzyna Kryczało (wszystkie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) i Martyna Synordzka (AZS AWF Poznań) w ćwierćfinale zaledwie jednym trafieniem 25:26 uległy reprezentacji Niemiec. Podopieczne fechmistrza Longina Szmita ukończyły zawody na 8 pozycji.