SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
GDAŃSZCZANIE BRONILI HONORU GOSPODARZY03.02.2010, 11:43
W miniony weekend w Warszawie rozegrano zawody Pucharu Europy Kadetów – „Floret Witolda Woydy”. Zarówno w turnieju indywidualnym, jaki drużynowym brylowali reprezentanci Rosji, ale z bardzo dobrej strony pokazali się także gdańscy floreciści z Gdańskiej Szkoły Floretu. W turnieju indywidualnym najwyżej z Polaków – na 3 miejscu uplasował się Ksawery Nowosielski (Sietom AZS –AWFiS Gdańsk; trener Łukasz Szymański).

WYNIKI:

Turniej indywidualny:


Ćwierćfinały:
Ilya Degtarjew (Rosja) – Jakub Surwiłło (AZS-AWF Warszawa) 15:7
Nikita Nagajew (Rosja) – Filip Franceson (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:13
Ksawery Nowosielski – Ignacy Żabicki (obaj Polska – (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)15:12
Tevfik Burak Babaoglu (Turcja) – Alexander Choupenitch (Czechy) 15:10


Pólfinały:
Degtarjew – Babaoglu 15:6
Nagajew – Nowosielski 15:13

Finał:
Degtarjew – Nagajew 15:14


Kolejność:
1. Degtarjew
2. Nagajew
3. Nowosielski i Babaoglu
5. Franceson
6. Żabicki
7. Surwiłło
8. Choupenitch


Miejsca Gdańszczan:
24. Krystian Gryglewski
30. Mateusz Knitter
65. Michał Siess
78.Szymon Szewczyk (wszyscy Sietom)
92.Bartosz Trznadel
94. Piotr Sobczak
103. Filip Zmijewski
120.Amadeusz Skrzypkowski
124.Mateusz Kozłowski
135.Patryk Szulpin
136.Tymon Gagulewicz
137.Maciej Podralski
143.Dawid Wójcik
148.Marek Pilszak
153.Kacper Skrzypkowski
157.Paweł Graczyk
161.Michał Kobryń (wszyscy UKS Atena Gdańsk)

Startowało 165 zawodników.


TURNIEJ DRUŻYNOWY


Półfinały:
Rosja I – Polska I 45:33
Rosja II – Polska II 44:38


O 3m:
Polska II – Polska I 45:31


Finał:
Rosja I – Rosja II 45:40


Kolejność:
1. Rosja I
2. Rosja II
3. Polska II (Nowosielski, Żabicki, Franceson, Surwiłło)
4. Polska I (Knitter, Gryglewski, Oskar Metza, Rafał Wiśniewski – obaj AZS AWF Ponzań)
5. Rosja III
6. Club Scherma Torino
7. Rosja V
8. Wielka Brytania


Startowały 32 zespoły.



W najbliższy weekend dziewczęta wezmą udział w międzynarodowych zawodach w Jenie – “Fair Resort Cup”,a chłopcy za dwa tygodnie w kolejnych zawodach PE Kadetów w Bratysławie – „Dunajsky Pohar”.

DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki