SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
GDAŃSK!!! I NIE MA MOCNYCH!30.01.2010, 21:13
Jakże inaczej można by zatytułować relację z I Pucharu Polski Weteranów w Szermierce edycji 2010, skoro na planszach WKS Legia w Warszawie gdańszczanie zajmują pierwsze trzy miejsca w szpadzie i pierwsze we florecie?
Rzeczywiście wydaje się, że na gdańszczan, szczególnie w szpadzie weteranów nie ma mocnych. Czy ubiegłoroczne sukcesy Mariusza Krzemińskiego, Macieja Drapelli, lecz również w pewnym stopniu Adama Derewicza, a ostatnio także Mirosława Krupińskiego, to efekt regularnych treningów najliczniejszej wśród drużyn weterańskich w Polsce kilkunastoosobowej grupy szpadowej Sietom AZS AWFiS Gdańsk, czy wyjątkowych predyspozycji szpadowych najlepszych gdańskich szermierzy z Krzemińskim i Drapellą na czele, pewnie nie do końca wiadomo. Dość, że nie ma praktycznie turnieju weterańskiego w Polsce bez istotnego, zdecydowanego akcentu gdańskiego. Akcentu, który podczas zakończonych w ostatni weekend zawodów I Pucharu Polski Weteranów w Warszawie stał się właściwie swego rodzaju knock-outem. Zmagania w turnieju szpadowym zakończyły się bowiem zwycięstwem Mariusza Krzemińskiego - aktualnego Mistrza Polski Weteranów i zdobywcy Pucharu Polski 2009 w tej broni - który w półfinale pokonał kolegę klubowego Mirosława Krupińskiego, a w finale kolejnego gdańszczanina Macieja Drapellę. Ten ostatni w drodze do walki finałowej zwyciężył - w być może najpiękniejszym pojedynku turnieju - reprezentanta Warszawy Ireneusza Kostrzewę. Tak więc trzy pierwsze miejsca w szpadzie zajęli gdańszczanie, ustępując tylko część najniższego stopnia podium sympatycznemu warszawiakowi.
Mało brakowało zresztą, a w Warszawie nastąpiłaby powtórka sprzed roku ze Szczecina, gdzie w styczniowym turnieju weterańskim zawodnicy Sietomu zdobyli trzy pierwsze miejsca; w szpadzie, florecie i szabli. O ile jednak Tomasz Surowiec w pięknym stylu wygrał turniej floretowy, potwierdzając swoje wysokie, II miejsce w ubiegłorocznym rankingu floretowym, to Adam Derewicz chyba jeszcze nie obudził się ze świąteczno- noworocznego snu zimowego. Jego 7 miejsce w szabli i 18 w szpadzie to wyniki znacznie poniżej możliwości aktualnego zdobywcy Pucharu Polski w szabli i brązowego medalisty Mistrzostw Polski w szabli i szpadzie.
Na zakończenie warto odnotować wejście do szpadowej 16tki warszawskiego turnieju Lecha Szczerbowskiego, najmłodszego wiekiem i stażem gdańskiego weterana. Jego zwycięstwo w fazie pucharowej nad znacznie wyżej notowanym Tomaszem Kończyło z Wrocławia stało się jedną z większych sensacji warszawskiego turnieju.
Medaliści I Pucharu Polski Weteranów w szpadzie, od prawej:
Maciej Drapella, Mariusz Krzemiński, Mirosław Krupiński (wszyscy Sietom AZS AWFiS Gdańsk) oraz Ireneusz Kostrzewa (Akademia Szermierki Warszawa)ad
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki