SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
A. RYBICKA I R. GLONEK KOLEKCJONUJĄ BUZDYGANY11.01.2010, 12:06
W sobotę 9 stycznia 2010 r. w Hali Sportowej nr XII gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu odbył się finał XVI Turnieju O Buzdygan Jego Magnificencji Rektora AWFiS w Gdańsku. Na starcie do drugich w tym sezonie zawodów Pucharu Polski stanęły najlepsze krajowe florecistki i floreciści.
We florecie kobiet zwyciężyła Anna Rybicka. Reprezentantka Sietomu AZS AWFiS Gdańsk w finale pokonała Martynę Synoradzką (AZS AWF Poznań). Podopieczna fechtmistrza Longina Szmita zdobyła Buzdygan już po raz piąty w karierze.
Z kolei wśród panów po raz czwarty w karierze po buzdygan sięgnął Radosław Glonek (Sietom).
Na starcie zawodów zabrakło Sylwii Gruchały, Pawła Osmańskiego (oboje Sietom) oraz Marcina Zawady (AZS-AWF Warszawa)


Wyniki:

Floret kobiet:

Ćwierćfinały:
Anna Rybicka (Sietom) – Małgorzata Susfał (D’artagnan Warszawa) 13:8
Martyna Synoradzka (AZS-AWF Poznań) - Małgorzata Wojtkowiak (Sietom) 15:9
Karolina Chlewińska – Hanna Łyczbińska (obie Sietom) 13:12
Martyna Jelińska (Budowlani Toruń) - Katarzyna Kryczało (Sietom) 15:10

Półfinały:
Rybicka-Jelińska 15:6
Synoradzka - Chlewińska 15:13

Finał:
Rybicka – Synoradzka 8:7








Kolejność:
1. Rybicka
2. Synoradzka
3. Chlewińska
3. Jelińska
5. Wojtkowiak
6. Susfał
6. Łyczbińska
8. Kryczało

Startowało 46 zawodniczek.



Floret mężczyzn:

Ćwierćfinały:
Radosław Glonek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Sławomir Mocek (IKS Jamalex Leszno) 15:14
Leszek Rajski (KSz Wrocławianie) – Paweł Kawiecki 15:14
Filip Płocharski (obaj Sietom) – Aleksander Szymański (AZS-AWF Warszawa) 15:12
Maciej Włosek (Budowlani Toruń) – Paweł Szumielewicz (KSz Wrocławianie) 15:7

Półfinały:
Glonek – Płocharski 15:12
Rajski – Włosek 15:10

Finał:
Glonek – Rajski 15:14








Kolejność:

1. Glonek
2. Rajski
3. Płocharski i Włosek
5. Szumielewicz
6. Mocek
7. Kawiecki
8. Szymański

Startowało 61 zawodników












Klasyfikacja Pucharu Polski we florecie kobiet:

1. Wojtkowiak (Sietom) 105 pkt
2. Agata Kantorska (AZS AWF Poznań) 83
3. Emilia Rygielska (Budowlani Toruń) 80
4. Susfał 80
5. Marta Matysik (AZS-AWF Warszawa) 70




Klasyfikacja Pucharu Polski we florecie mężczyzn:

1. Rajski 120 pkt
2. Glonek 118
3. Szymański 93
4. Tomasz Ciepły (AZS-AWF Poznań) 70
5. Szumielewicz 70



Za tydzień w Gdańskiej Szkole Floretu odbędzie VIII turniej „O Kirys Jana III Sobieskiego” we florecie kobiet i mężczyzn zaliczany do klasyfikacji PP Juniorów (do lat 20). Ponadto reprezentacja Polski florecistów będzie walczyć w pierwszych w sezonie 2010 zawodach PŚ „Copenhagen Cup”, kilkoro juniorów młodszych z Gdańska weźmie udział w 12 zawodach PE kadetów w Pisie „Torneo di scherma internazionale”




DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki