SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
BRĄZOWY POCZĄTEK MŁODZIEŻOWYCH ME W POREC.06.11.2003, 08:58
Pięknie rozpoczęły się dla Polski szermiercze Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Porec (Chorwacja). W ciągu pierwszych dwóch dni Polacy zdobyli 3 brązowe medale w turniejach indywidualnych: Katarzyna Kryczało i Krzysztof Pietrusiak (oboje Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) we florecie oraz Marek Bączek (Legia Warszawa) w szpadzie. Dziś w turnieju drużynowym walczą floreciści, którzy zostali rozstawieni z numerem 3 i w 1/8 walczą z Mołdawią.

FLORET MĘŻCZYZN

Krzysztof Pietrusiak mimo, że tuż przed wyjazdem był mocno przeziębiony, zaprezentował bardzo dobrą formę. Podopieczny fechmistrza Stanisława Szymańskiego był bardzo blisko awansu do ścisłego finału, gdyż w półfinałowej walce przegrał z Włochem Giuseppe Alongi zaledwie 13:15. W walkach pucharowych Pietrusiak pokonał: w 1/32 – Orena Bassala (Izrael) , w 1/16 – Dawida Risley’a (Wielka Brytania) 15:8, w 1/8 – Aleksandra Janina (Rosja) 15:14, a w 1/4 – Saverio Laiacona (Włochy) 15:5. Jest to drugi w karierze K. Pietrusiaka indywidualny medal zdobyty na imprezie rangi mistrzowskiej. Wcześniej – w 2001r. Pietrusiak zdobył srebrny medal na MŚ Juniorów w Gdańsku.

fechmistrz S.Szymański i Krzysztof Pietrusiak

Kolejność końcowa:

1. Renat Ganiejew (Rosja)
2. Giuseppe Alongi (Włochy)
3. Krzysztof Pietrusiak (Polska) i Virgil Saliscan (Rumunia)

FLORET KOBIET

Katarzyna Kryczało zdobyła swój pierwszy karierze indywidualny medal Młodzieżowych ME. Wychowanka trenera Longina Szmita w pucharowej drabince otrzymała numer 1 i od razu awansowała do 1/16 finału. W 1/16 pokonała Florinę Legrade (Rumunia) 15:10, w 1/8 Mercedesz Lemberg (Węgry) 15:6, a w1/4 Vassiliki Vougiouka (Grecja) 15:11. W półfinale Gdańszczanka uległa późniejszej zwyciężczyni – Carolin Wutz (Niemcy) 12:15. Wutz w 1/8 wyeliminowała także druga zawodniczkę Sietomu – Joanną Bórkowską, zwyciężając 8:7. J.Bórkowska w 1/16 pokonała Włoszkę Martę Cammilleti 15:12.