SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
GDAŃSZCZANIE Z SUKCESAMI W LESZNIE I WROCŁAWIU08.12.2009, 11:33
Trzy miejsca na podium i dodatkowo pięć w szerokich finałach. Oto bilans, jaki szermierze Sietomu AZS AWFiS Gdańsk i UKS-u Atena Gdańsk osiągnęli podczas zawodów rozgrywanych w ubiegły weekend. Juniorzy rywalizowali w Lesznie w turnieju Pucharu Świata, zaś młodzicy i dzieci w ogólnopolskich zawodach zorganizowanych we Wrocławiu. W Lesznie rewelacyjnie walczyła Marta Łyczbińska (Sietom), która dopiero w ścisłym finale nie dała rady Martinie Pascucci z Włoch. Warto dodać, iż podopieczna fechmistrza Longina Szmita w ćwierćfinale wysoko (15:9) pokonała nowo kreowaną mistrzynię Europy juniorek – Włoszkę Beatrice Monaco. Na 6 pozycji uplasowała się ponadto Monika Paliszewska (Sietom, trener Adam Kaszubowski).
Kolejne dwa miejsca na podium przypadły w udziale również florecistkom, tyle że rywalizującym w kategorii młodziczek podczas turnieju "O Puchar Elbudu" rozegranym we Wrocławiu. Drugie miejsce zajęła Anna Szymczak, trzecie zaś Anna Jereczek. Obie zawodniczki to podopieczne trenera Adama Kaszubowskiego i reprezentują UKS Atena.



Wyniki Pucharu Świata Juniorów w Lesznie:


Floret kobiet:


Ćwierćfinały:
Martina Pascucci - Alice Volpi (obie Włochy) 15:9
Maria Udrea (Rumunia) - Stefania Straniero (Włochy) 15:10
Emilia Rygielska (Budowlani Toruń) - Monika Paliszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:10
Marta Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Beatrice Monaco (Włochy) 15:9

Półfinały:
Pascucci - Udrea 15:9
M. Łyczbińska - Rygielska 15:6

Finał:
Pascucci - M. Łyczbińska 15:4

Kolejność:
1. Martina Pascucci (Włochy)
2. Marta Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3. Emilia Rygielska (Budowalni Toruń)
3. Maria Udrea (Rumunia)
5. Stefania Straniero (Włochy)
6. Monika Paliszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
7. Alice Volpi (Włochy)
8. Beatrice Monaco (Włochy)
--------------------------------------------------------
9. Martyna Jelińska (Budowalni Toruń)
15. Marta Hausman (Budowalni Toruń)
19. Hanna Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
21. Aleksandra Breś (AZS AWF Warszawa)
27. Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
28. Marta Ciesielska (AZS AWF Poznań)
31. Katarzyna Gutowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
33. Dagmara Toboła (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
37. Natalia Gołebiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
38. Maria Kurdelska (AZS AWF Poznań)
41. Dominika Kurowska (Wrocławianie)
43. Patrycja Sarnowska (Budowalni Toruń)
58. Anna Szczygioł (UKS Floret Ruda Śląska)
59. Ewa Siedlik (AZS AWF Poznań)
62. Iwona Olbromska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
70. Aleksandra Gospodarowicz (Polonia 1912 Leszno)
73. Barbara Jędrzejewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
85. Agnieszka Kajka (D'Artagnan Ursynów)
91. Joanna Szypułowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
93. Halina Ptak (MKS Kusy Szczecin)
95. Zuzanna Madajczyk (AZS AWF Poznań)
97. Monika Leszkowicz (MKS Kusy Szczecin)

Startowało 98 zawodniczek.



Walki Polek:


1/32:
Marta Łyczbińska - Katerina Deordiewa (Ukraina) 12:7
Emilia Rygielska - Maria Ludovica Priori (Włochy) 15:6
Monika Paliszewska - Hannah Fenger (Niemcy) 13:7
Martyna Jelińska - Iwona Olbromska 15:7
Marta Hausman - Katerina Jakubcova (Czechy) 15:5
Hanna Łyczbińska - Lisa Milanese (Włochy) 15:14
Marta Ciesielska - Dominika Kurowska 14:9
Aleksandra Breś - Waleria Ogrodnik (Ukraina) 15:7
Zuzanna Sobczak - Christiane Roemer (Niemcy) 14:9
Marta Ciesielska - Dominika Kurowska 14:9
Katarzyna Gutowska - Svenja Stauch (Niemcy) 15:12
Dagmara Toboła - Iman Kulhanek (Holandia) 14:15
Natalia Gołebiowska - Kim Weiss (Austria) 4:8
Maria Kurdelska - Martina Pascucci (Włochy) 7:15
Patrycja Sarowska - Alice Volpi (Włochy) 6:15
Anna Szczygioł - Stefania Straniero (Włochy) 5:15
Ewa Siedlik - Violetta Piergiacomi (Włochy) 5:15


1/16:
Marta Łyczbińska - Anne Sauer (Niemcy) 6:5
Emilia Rygielska - Kim Weiss (Austria) 15:6
Monika Paliszewska - Katarzyna Gutowska 15:7
Martyna Jelińska - Aleksandra Sinita (Ukraina) 14:6
Marta Hausman - Franziska Schmits (Niemcy) 15:5
Hanna Łyczbińska - Alice Volpi (Włochy) 12:15
Marta Ciesielska - Stefania Straniero (Włochy) 5:15
Aleksandra Breś - Maria Udrea (Rumunia) 6:11
Zuzanna Sobczak - Valentina Vianello (Włochy) 13:15


1/8:
Marta Łyczbińska - Marta Hausman 14:3
Emilia Rygielska - Michala Cellerova (Słowacja) 15:8
Monika Paliszewska - Stephanie Romanus (Niemcy) 15:13
Martyna Jelińska - Maria Udrea (Rumunia) 9:12

Startowało 98 zawodniczek.




Floret mężczyzn:


Ćwiercrfinały:
Edoardo Luperi - Michele Di Francisca (obaj Włochy) 15:13
Frencesco Trani (Włochy) - Damian Koper (AZS AWFiS Poznań) 15:12
Alaa El Din El Sayed (Egipt) - Robert Gatai (Węgry) 12:11
Daniele Garozzo (Włochy) - Daniel Steiner (Węgry) 15:14


Półfinały:
Luperi - El Sayed 15:12
Trani - Garozzo 15:7


Finał:
Luperi - Trani 15:10


Kolejność:
1. Edoardo Luperi (Włochy)
2. Frencesco Trani (Włochy)
3. Alaa El Din El Sayed (Egipt)
3. Daniele Garozzo (Włochy)
5. Robert Gatai (Węgry)
6. Michele Di Francisca (Włochy)
7. Daniel Steiner (Węgry)
8. Damian Koper (AZS AWF Poznań)
.....................................................................
14. Maciej Włosek (Budowlani Toruń)
16. Michał Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
22. Filip Płocharski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
27. Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
29. Maciej Czajkowski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
32. Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa)
38. Oskar Metza (AZS AWF Poznań)
39. Mikołaj Smura (AZS AWF Poznań)
40. Mateusz Ulanowski (AZS AWF Warszawa)
42. Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
46. Mikołaj Basiński (AZS AWF Poznań)
47. Jakub Koler (MKS Kusy Szczecin)
49. Robert Gajda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
51. Miłosz Nuckowski (Wrocławianie)
55. Mateusz Knitter (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
60. Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń)
64. Dawid Taczkowski (AZS AWF Poznań)
65. Rafał Wiśniewski (AZS AWF Poznań)
68. Patryk Kolak (IKS Jamalex Leszno)
69. Michał Kosicki (Budowlani Toruń)

Startowało 77 zawodników.



Walki Polaków:


1/32:
Maciej Włosek - Sven Syuehler (Austria) 15:11
Michał Janda - Igor Rzewuski (Ukraina) 15:9
Damian Koper - Jan Krejcik (Czechy) 15:8
Filip Płocharski - Artur Zechu (Ukraina) 15:4
Piotr Janda - Jakub Joniak (Słowacja) 15:12
Maciej Czajkowski - Mikołaj Smura 15:12
Jakub Surwiłło - Aleksander Drobyszew (Rosja) 15:11
Oskar Metza - Aleksander Łukaszewicz (Białoruś) 10:15
Mateusz Ulanowski - Andras Szeremi (Węgry) 7:15
Krystian Gryglewski - Steffen Thalmann (Niemcy) 13:15
Mikołaj Basiński - Mate Hari (Węgry) 9:15
Jakub Koler - Edoardo Luperi (Włochy) 6:15
Robert Gajda - Davide Nigrone (Włochy) 9:15
Miłosz Nuckowski - Lorenzo Nista (Włochy) 12:13
Mateusz Knitter - Filippo Guerra (Włochy) 10:15
Szymon Kozłowski - Andrea Petrignani (Włochy) 10:15


1/16:
Maciej Włosek - Dominik Wolgemuth (Austria) 15:11
Michał Janda - Davide Nigrone (Włochy) 15:10
Damian Koper - Aleksander Czupenicz (Czechy) 15:10
Filip Płocharski - Lorenzo Nista (Włochy) 8:15
Piotr Janda - Daniele Garozzo (Włochy) 7:15
Maciej Czajkowski - Robert Gatai (Węgry) 11:15
Jakub Surwiłło - Edoardo Luperi (Włochy) 7:15


1/8:
Maciej Włosek - Alaa El Din El Sayed (Egipt) 9:15
Michał Janda - Francesco Trani (Włochy) 11:15
Damian Koper - Filippo Guerra (Włochy) 15:10





Wyniki Pucharu Elbudu:


Floret dziewcząt:



Młodziczki:


Półfinały:
Sandra Sulik (Budowlani Toruń) – Weronika Czajka (Zjednoczeni Pabianice) 11:1
Anna Szymczak – Anna Jereczek (obie UKS Atena Gdańsk) 12:5


Finał:
Sulik – Szymczak 12:6


Kolejność:
1. Sandra Sulik (Budowlani Toruń)
2. Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk)
3. Anna Jereczek (UKS Atena Gdańsk)
3. Weronika Czajka (Zjednoczeni Pabianice)
...........................................................
11. Karolina Kućko
13. Melania Lipińska
16. Marta Toboła (wszystkie UKS Atena Gdańsk)

Startowało 61 zawodniczek.



Dzieci:


Półfinały:
Julia Strachowska (Zjednoczeni Pabianice) – Rużena Poznerva (Czechy) 12:4
Daria Przybylska (D’Artagnan Ursynów) – Karolina Kapral (MKS Kusy Szczecin) 12:4


Finał:
Strachowska – Przybylska 12:4


Kolejność:
1. Julia Strachowska (Zjednoczeni Pabianice)
2. Daria Przybylska (D’Artagnan Ursynów)
3. Rużena Poznerva (Czechy)
3. Karolina Kapral (MKS Kusy Szczecin)
..................................................................
7. Patrycja Rudzińska
8. Joanna Toporska
9. Alicja Szostakiewicz
16. Katarzyna Krychowska (wszystkie UKS Atena Gdańsk)

Startowało 58 zawodniczek.




Floret chłopców:


Młodzicy:


Półfinały:
Patryk Choiński (Budowlani Toruń) – Bartosz Cegielski (Jamalex IKS Leszno) 12:11
Andrzej Rządkowski (Kolejarz Wrocław) – Michał Kotleszka (Wrocławianie) 11:7


Finał:
Choiński – Rządkowski 9:3


Kolejność:
1. Patryk Choiński (Budowlani Toruń)
2. Andrzej Rządkowski (Kolejarz Wrocław)
3. Bartosz Cegielski (Jamalex IKS Leszno)
3. Michał Kotleszka (Wrocławianie)
.....................................................
5. Bartosz Trznadel
6. Filip Żmijewski
9. Piotr Sobczak
14. Amadeusz Skrzypkowski

Startowało 60 zawodników



Dzieci:


Półfinały:
Daniel Olszowski (Budowlani Toruń) – Tomasz Stróżyński (AZS Bydgoszcz) 12:9
Stanisław Tomczak (MKS Kusy Szczecin) – Jakub Miller (Warta Muszkieterowie Poznań) 4:2


Finał:
Olszowski – Tomczak 4:3


Kolejność:
1. Daniel Olszowski (Budowlani Toruń)
2. Stanisław Tomczak (MKS Kusy Szczecin)
3. Tomasz Stróżyński (AZS Bydgoszcz)
3. Jakub Miller (Warta Muszkieterowie Poznań)
.......................................................................
8. Igor Tyda (UKS de La Salle Gdańsk)
13. Mikołaj Rudnicki
16. Jerzy Wieliński (obaj UKS Atena Gdańsk)

Startowało 64 zawodników.







Kawka
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki