SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
GDAŃSZCZANIE W KOMPLECIE AWANSOWALI DO TURNIEJU GŁÓWNEGO MŚ03.10.2009, 11:45
W środę 30 września odbyły się kwalifikacje do turnieju głównego florecistów rozgrywanych w Antalyi Mistrzostw Świata w szermierce. Przypomnijmy, że w fazie preeliminacyjnej nie brał udziału Radosław Glonek. Zawodnik Sietomu AZS AWFiS Gdańsk był z nich zwolniony ponieważ zajmuje 7 miejsce na liście światowej (bezpośredni awans uzyskuje czołowa 16 światowego rankingu). Tomasz Ciepły (AZS AWF Poznań) w fazie grupowej odniósł komplet zwycięstw, dzięki czemu automatycznie awansował do turnieju głównego. Marcin Zawada (AZS AWF Warszawa) zanotował cztery zwycięstwa i jedną porażkę, zaś Sławomir Mocek (Jamalex IKS Leszno) dwie wygrane i trzy przegrane. Niestety obaj zawodnicy nie dali rady przebrnąć przez fazę pucharową kwalifikacji. Bliżej awansu był "Zawadka", który zaledwie jednym trafieniem (14:15) uległ Siu Lun Cheungowi z Hongkongu . Mocek przegrał z kolei z Chińczykiem Jialuo Shi wynikiem 8:12. Turniej główny florecistów rozpocznie się o godzinie 11:00 polskiego czasu w sobotę 3 października.


Walki Polaków w turnieju głównym:

Radosław Glonek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Kłod Junes (Ukraina)
Tomasz Ciepły (AZS AWF Poznań) – Miles Chamley-Watson (USA)
Dzień po florecistach do kwalifikacji przystąpiły florecistki. Z tego samego powodu, co "Glonczas" zwolniona z nich była jego klubowa koleżanka Sylwia Gruchała. Podopieczna trenera Adama Kaszubowskiego zajmuje bowiem 6 miejsce w światowym rankingu. Po fazie grupowej bezpośredni awans do turnieju głównego uzyskały Karolina Chlewińska (5 zwycięstw i 1 porażka) i Katarzyna Kryczało (4 zwycięstwa i 1 porażka). Nieco gorzej poszło Małgorzacie Wojtkowiak, która z bilansem 2 zwycięstw i 4 porażek przystąpiła do pojedynku o awans z Turczynką Canan Korkmaz. "Tina" wygrała tę walkę wynikiem 15:10, tak więc wszystkie cztery zawodniczki Sietomu AZS AWFiS Gdańsk wystąpią w niedzielę 4 października w turnieju głównym. Początek o godz. 8:00 polskiego czasu.


Walki Polek w turnieju głównym:

Sylwia Gruchała (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Shannon Comerford (Kanada)
Karolina Chlewińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Katerina Czencowa (Ukraina)
Katarzyna Kryczało (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Po Heung Lin (Hongkong)
Małgorzata Wojtkowiak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Arianna Errigo (Włochy)

Kawka
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki