SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
DOMINACJA GDAŃSKIEJ SZKOŁY FLORETU W PUCHARZE POLSKI SIEDEMNASTOLATKÓW13.09.2009, 01:29
W sobotę, 12 września 2009 r. we Wrocławiu odbył się pierwszy w sezonie 2009/2010 turniej Pucharu Polski w kategorii Juniorów Młodszych (do lat 17). Wychowankowie Gdańskiej Szkoły Floretu wywalczyli w nim aż cztery miejsca na podium, w tym te dwa najważniejsze. Zarówno bowiem we florecie dziewcząt, jak i chłopców triumfowali zawodnicy Sietomu AZS AWFiS Gdańsk: Zuzanna Sobczak i Krystian Gryglewski (trenerem obojga jest fechmistrz Longin Szmit). Dodatkowo na drugim miejscu wśród florecistek uplasowała się Natalia Gołębiowska (trenerzy Longin Szmit i Anna Sobczak), natomiast na trzecim w rywalizacji chłopców znalazł się Filip Franceson (trener Łukasz Szymański).



Wyniki:


Floret dziewcząt:


Ćwierćfinały:
Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Zuzanna Madajczyk (AZS AWF
Poznań) 15:10
Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Halina Ptak (MKS Kusy
Szczecin) 15:4
Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń) - Aleksandra Lasic (UKS Floret Ruda
Śląska) 15:11
Magdalena Bochenek (Budowlani Toruń) - Anna Korneluk (Sietom AZS AWFiS
Gdańsk) 12:11


Półfinały:
Sobczak - Chrzanowska 15:13
Gołębiowska - Bochenek 12:11


Finał:
Sobczak - Gołębiowska 9:8


Kolejność:
1. Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
2. Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3. Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)
3. Magdalena Bochenek (Budowlani Toruń)
5. Anna Korneluk (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
6. Aleksandra Lasic (UKS Floret Ruda Śląska)
7. Zuzanna Madajczyk (AZS AWF Poznań)
8. Halina Ptak (MKS Kusy Szczecin)

Startowało 58 zawodniczek



Floret chłopców:


Ćwierćfinały:
Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Bartosz Cegielski (Jamalex
IKS Leszno) 15:5
Oskar Metza (AZS AWF Poznań) - Adrian Przednowek (Budowlani Toruń) 15:6
Filip Franceson (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Jakub Surwiłło (AZS AWF
Warszawa) 14:13
Michał Tyczyński (AZS AWF Warszawa) - Michał Siess (Sietom AZS AWFiS
Gdańsk) - 15:7


Półfinały:
Gryglewski - Franceson 15:12
Metza - Tyczyński 15:6


Finał:
Gryglewski - Metza 15:8


Kolejność:
1. Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
2. Oskar Metza (AZS AWF Poznań)
3. Filip Franceson (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3. Michał Tyczyński (AZS AWF Warszawa)
5. Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
6. Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa)
7. Adrian Przednowek (Budowlani Toruń)
8. Bartosz Cegielski (Jamalex IKS Leszno)

Startowało 59 zawodników





Kawka
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki