SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
MOCNY POCZĄTEK.ZWYCIĘSTWA FLORECISTÓW SIETOMU W MŁODZIEŻOWYM PŚ W BRATYSŁAWIE.20.10.2003, 10:12
18.10. w Bratysławie odbył się XXVIII Memoriał Ferdinanda De
Martinengo we florecie kobiet i mężczyzn w kategorii młodzieżowej
(do lat 20).Jest to pierwszy turniej z cyklu Młodzieżowego
Pucharu Świata w sezonie 2003/2004.Ten nowy sezon świetnie
rozpoczęli Polacy, którzy przygotowują się do Młodzieżowych ME w
szermierce w Porec (Chorwacja) w dn. 4-9 listopad br.

Floret kobiet


K.Kryczało od zwycięstwa w Bratysławie rozpoczęła marsz po zdobycie Pucharu Świata w sezonie 2003/2004




Triumfatorka klasyfikacji generalnej w ubiegłym sezonie-
Katarzyna Kryczało (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk-trener Longin Szmit)
powtórzyła swój sukces sprzed roku i ponownie zwyciężyła w
Bratysławie.

Ćwierćfinały:Katarzyna Kryczało (Polska)-Serena Teo(Włochy)
14:12, Gabriela Surano (Włochy)-Sandra Kleinberger (Austria)
15:8, Olimpia Troili (Włochy)-Agata Kantorska (Polska -Warta
Poznań) 15:8, Martina Gastou- Audrey Poggi (obie Francja) 15:6
Półfinały:Kryczało- Troili 15:5, Surano-Gastou 15:11
Finał:Kryczało-Surano 15:6

Kolejność:
1,Kryczało
2.Surano
3.Troili i Gastou
5.Teo
6.Kleberger
7.Kantorska
8.Poggi

Miejsca innych Polek:
11.Marta Matysik (AZS-AWF Warszawa)
15.Anna Lidzbarska
24.Izabela Knop
26.Joanna Bórkowska(wszystkie Sietom)
31.Daria Kasperek (D’Artagnan Warszawa)
39.Agnieszka Kulczycka (Sietom)
46.Aneta Świderska (Kolejarz Wrocław)
53.Martyna Synoradzka (Warta Poznań)
63.Alina Kujawa (MKS Kusy Szczecin)
65.Klaudia Tomkowiak (Korona Wrocław)
70.Joanna Sikora (Sietom)

Startowały 92 florecistki.


Floret mężczyzn


Krzysztof Pietrusiak – podopieczny fechmistrza Stanisława Szymańskiego jest pierwszym Gdańszczaninem, który odniósł indywidualne zwycięstwo w Młodzieżowym PŚ





Ćwierćfinały: Krzysztof Pietrusiak-Łukasz Mandes (Polska, AZS-AWF
Warszawa) 15:11, Steffen Lomberg (Niemcy)-Niccolo Nutti (Włochy)
15:12,Luca Marotta (Włochy)-Andreas Nagy (Węgry) 15:11, Tamas
Kreiss (Wegry)- Boris Zorc (Niemcy) 15:10
Półfinały:Pietrusiak-Marotta 15:8, Lomberg-Kreiss 15:12
Finał:Pietrusiak-Lomberg 15:10

Kolejność:
1.Pietrusiak
2.Lomberg
3.Marotta i Kreiss
5.Nutti
6.Mandes
7.Nagy
8.Zorc

Miejsca pozostałych Polaków:
14.Stanisław De Bazelaire (AZS-AWF Warszawa)
15.Jakub Jedrkowiak (Polonia Leszno)
25.Mateusz Witkowski (Warta Poznań)
28.Grzegorz Kamka
33.Andrzej Witkowski (obaj Sietom)
34.Michał Majewski
38.Błażej Serafin (obaj AZS-AWF Warszawa)
54.Tomasz Nowak (Warta Poznań)
61.Konrad Pietrusiak (Sietom)
71.Michał Przybysławski

Startowało 121 florecistów.


W najbliższy weekend floreciści(tylko mężczyźni)walczą w
kolejnych zawodach Młodz. PŚ „Eden Cup” w Londynie.
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki