SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
SYLWIA GRUCHAŁA ZNÓW NA "PUDLE"29.03.2009, 00:34
Kolejny znakomity występ w wykonaniu Sylwii Gruchały! Najlepsza polska florecistka zajęła 3 miejsce w turnieju Grand Prix Pucharu Świata "Challenge Jeanty" rozegranym w sobotę w Marsylii. Na drodze do finału stanęła jej Hyun Hee Nam. Koreanka już trzeci raz w tym sezonie okazała się lepsza od walczącej w barwach klubu Sietom AZS AWFiS Gdańsk podopiecznej trenera Adama Kaszubowskiego. W finale wicemistrzyni olimpijska z Pekinu nie dała jednak rady mistrzyni Valentinie Vezzali, która pokonała Nam 15:10 i odniosła trzecie pucharowe zwycięstwo w trzecim starcie w tym sezonie. Dwie inne gdańszczanki, Małgorzata Wojtkowiak i Katarzyna Kryczało, awansowały do 1/8 finału, zajmując odpowiednio 12 i 14 miejsce.
Jak na Grand Prix przystało, ostatniego dnia odbędzie się turniej drużynowy. Polki, walczące w składzie: Sylwia Gruchała, Małgorzata Wojtkowiak, Karolina Chlewińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) i Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) rozpoczną zmagania od meczu w 1/8 finału z reprezentacją Ukrainy. Miejmy nadzieję, że tym razem obędzie się bez niespodzianek...