SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
PODIUM KNITTERA W BRATYSŁAWIE I CZWARTE MIEJSCE DRUŻYNY FLORECISTÓW W WENECJI15.02.2009, 21:36
Rozegrany dzisiaj w Wenecji drużynowy turniej Pucharu Świata florecistów Trofeo Casino di Venezia obfitował w niespodzianki. Największą z nich była porażka Chińczyków z zespołem Austrii już w w 1/8 finału. Przypomnijmy, iż reprezentanci Kraju Środka trzy tygodnie temu zwyciężyli w pierwszych w obecnym sezonie zawodach drużynowego PŚ w Paryżu. W tej samej rundzie reprezentacja Niemiec równie niespodziewanie uległa drużynie z Hong Kongu. Usprawiedliwieniem dla naszych zachodnich sąsiadów nie może nawet być fakt, iż zabrakło dziś w składzie liderów ich reprezentacji - Benjamina Kleibrinka i Petera Joppicha.
Nie mniejszą sensaccję sprawili Brytyjczycy, którzy w ćwierćfinale pokonali niezwykle groźnych (szczególnie na swoim terenie) Włochów. Rundę później, w półfinale, podopieczni trenera Ziemowita Wojciechowskiego, pierwszy raz w historii rywalizacji w drużynowym Pucharze Świata, pokonali reprezentację Polski. Podopieczni fechtmistrza Stanisława Szymańskiego walczący w składzie: Radosław Glonek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), Tomasz Ciepły (AZS-AWF Poznań), Marcin Zawada i Michał Majewski (obaj AZS-AWF Warszawa) zajęli ostatecznie czwartą lokatę, ulegając w "finale pocieszenia" Francuzom. W meczu finałowym Japonia wysoko pokonała Wielką Brytanię 45:28.

Tymczasem W Bratysławie rozegrano Puchar Dunaju - zawody z cyklu Pucharu Europy Kadetów (do lat 17). Najlepszy ze stawki 138 zawodników okazał się Węgier Gabor Nemeth. Najniższy stopień podium rozdzielili między siebie dwaj Polacy: Mateusz Knitter (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) oraz Damian Koper (AZS-AWF Poznań). Dla poznanianina podium w tej rangi zawodach, to nie pierwszyzna, natomiast dla młodszego gdańszczanina, to wielki sukces. Podopieczny trenera Łukasza Szymańskiego uczący się na co dzień w "kuźni talentów", czyli ZKPiG nr 26 w Gdańsku, awansował po tym turnieju na drugie miejsce krajowej listy klasyfikacyjnej siedemnastolatków. Niezagrożonym liderem pozostaje Koper.