SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
VII KIRYS DLA TORUNIA I WARSZAWY. SENSACJA "GRYGLA"17.01.2009, 19:51
Dziś w halach sportowych nr XI i XII gdańskiej AWFiS odbył się VII turniej O Kirys Jana III Sobieskiego, zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski Juniorów (kat. do lat 20). We florecie mężczyzn triumfował Bartosz Łukowski. Reprezentant warszawskiego AZS-AWF-u w finale pokonał Tomasza Sinorackiego (Sietom AZS AWFiS Gdańsk, trener fechtmistrz Stanisław Szymański), który zmagał się dziś nie tylko z przeciwnikami, ale także z kontuzją kolana. Największą sensacją turnieju florecistów było jednak trzecie miejsce innego reprezentanta Sietomu, ucznia „Gdańskiej Kuźni Talentów”, czyli ZKPiG 26 – Krystiana Gryglewskiego. Podopieczny fechtmistrza Longina Szmita ma bowiem zaledwie 14 lat. Nie powiodło się zaś dzisiaj Mistrzowi Europy Juniorów – Pawłowi Osmańskiemu. Gdańszczanin przegrał wprawdzie z innym reprezentantem kraju w kategorii dwudziestolatków, Antonim Barczukiem (AZS-AWF Warszawa), ale mimo wszystko porażka w 1/8 finału to dla niego zdecydowanie za wcześnie. „Osman” zapewne potraktował ten start kontrolnie, bowiem już w przyszły weekend weźmie on udział w pierwszym w tym sezonie turnieju Grand Prix Pucharu Świata Seniorów „Challenge International de Paris”.
Turniej floretu kobiet zdominowały zawodniczki Budowlanych Toruń. Zajęły one wszystkie miejsca na podium. Najlepszą z wszystkich okazała się Martyna Jelińska. Najwyżej sklasyfikowaną gdańszczanką została Monika Paliszewska (Sietom, trener Adam Kaszubowski), która zajęła 6 miejsce.

Wyniki VII turnieju „O Kirys Jana III Sobieskiego”:

Floret kobiet:

Martyna Jelińska (Budowlani Toruń) – Ewa Siedlik (AZS AWF Poznań) 15:5
Marta Hausman (Budowlani Toruń) 15:5 – Monika Paliszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:8

3. Marta Łyczbińska
3. Emilia Rygielska (wszystkie Budowlani Toruń)
5. Katarzyna Pawełczyk (Wrocławianie)
6. Monika Paliszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
7. Aleksandra Breś (AZS-AWF Warszawa)
8. Ewa Siedlik (AZS AWF Poznań) 15:5
.................................................
10. Dagmara Toboła
12. Natalia Gołębiowska
13. Zuzanna Sobczak
14. Iwona Olbromska
18. Barbara Jędrzejewska
20. Justyna Anuszewska (wszystkie Sietom AZS-AWFiS Gdańsk)

Startowało 66 zawodniczek.

Floret mężczyzn:

Bartosz Łukowski (AZS-AWF Warszawa) – Filip Płocharski (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) 15:14
Tomasz Sinoracki (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) – Michał Puzianowski (Wrocławianie) 15:13
Krystian Gryglewski (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) - Antoni Barczuk (AZS-AWF Warszawa) 15:14
Maciej Włosek (Budowlani Toruń) – Dominik Sosnowski (AZS-AWF Warszawa) 15:8

Łukowski – Włosek 15:14
Sinoracki – Gryglewski 15:6

Łukowski – Sinoracki 15:14