SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
MEDALE WETERANÓW15.12.2008, 02:40
Z okazałym dorobkiem medalowym wrócili z Krakowa oldboye startujący w barwach Sietomu AZS AWFiS Gdańsk. XVIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów Szermierki najmilej wspominał będzie Maciej Drapella, który zdobył trzy medale, w tym dwa złote. Gdańszczanin wygrał szpadowy turniej w kategorii "open", zatem automatycznie okazał się najlepszy w kategorii "I" (swojej kategorii wiekowej). Dodatkowo zdobył on brązowy medal we florecie w kategorii "I". Jakby tego było mało, Maciek zebrał w Krakowie laury za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Weteranów w kategorii "I" zarówno we florecie, jak i w szpadzie. W tej drugiej konkurencji na trzecim miejscu w klasyfikacji uplasował się inny gdańszczanin - Mariusz Krzemiński.
To jednak nie koniec krakowskich sukcesów. Kolejne dwa złote medale przywieźli spod Wawelu Adam Derewicz, który zwyciężył w szabli w kategorii "II" (50-59 lat) oraz Bronisław Zakonek, który triumfował w tej samej kategorii, tyle że w szpadzie.

Maciej Drapella odbiera złoty medal z rąk prof. Zbigniewa Czajkowskiego

Tydzień później z kolei w Warszawie odbył się XV Memoriał Fechtmistrza płk Zygmunta Fokta. Był to pierwszy w sezonie 2008/2009 szpadowy turniej Pucharu Polski seniorów. Niezłe 25 miejsce na 90 startujących zawodników wywalczył niezniszczalny Maciej Drapella. Najlepszy w całym turnieju okazał się lider srebrnej drużyny z Pekinu - Tomasz Motyka z AZS AWF Wrocław.