SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
DRUŻYNOWO FLORECIŚCI TUŻ ZA PODIUM07.11.2008, 23:54
Dzisiaj w Amsterdamie odbyła się ostatnia floretowa konkurencja szermierczych Mistrzostw Europy Juniorów. Był to turniej drużynowy mężczyzn. Polacy, rozstawieni z numerem jeden i walczący w składzie: Paweł Osmański (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk), Maciej Włosek (Budowlani Toruń), Antoni Barczuk oraz Bartosz Łukowski (obaj AZS-AWF Warszawa) rozpoczęli zmagania od wysokiego zwycięstwa nad Szwedami w 1/8 finału 45:29. W ćwierćfinale przeciwnik był już o wiele bardziej renomowany i wymagający, co było widać po przebiegu meczu. Polska reprezentacja wygrała ten mecz zaledwie jednym trafieniem 45:44. Dużą zasługę miał w tym zwycięstwie zawodnik Sietomu. Gdy indywidualny mistrz Europy sprzed trzech dni wychodził do ostatniej walki, Niemcy prowadzili 40:38. Na szczęście „Osman” pokonał Mariusa Brauna 7:4, co dało biało-czerwonym awans do półfinału. Tam czekali już na nich rozstawieni z numerem czwartym Ukraińcy. Niespodziewanie okazali się oni lepsi od Polaków, których pokonali wynikiem 45:37. Ekipie prowadzonej przez trenera Piotra Majewskiego pozostało zatem walczyć o brązowy medal z reprezentacją Włoch.

Losy meczu o trzecie miejsce ważyły się do ostatniej walki, kiedy to na planszy doszło do rewanżu za finał turnieju indywidualnego pomiędzy Osmańskim a Tommaso Larim. W chwili rozpoczęcia tego pojedynku, na tablicy wyników widniał wynik 37:35 dla Azzurich. Lari szybko powiększył przewagę do stanu 40:36. Wtedy jednak gdańszczanin wziął się do odrabiania strat. Udało mu się doprowadzić do wyniku 40:40 i sprawa brązowego medalu znów stała się otwarta. Niestety to Włoch zachował więcej sił na końcówkę starcia - zadał w pięć trafień otrzymując tylko jedno. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Italii 45:41.

Finałowa rywalizacja pomiędzy Rosją a Ukrainą była jeszcze bardziej emocjonująca. O mistrzowskim tytule zadecydowała dogrywka, w której lepszy okazał się florecista Ukraiński. Przed tym spotkaniem zdecydowanymi faworytami byli Rosjanie, którzy rundę wcześniej dość gładko pokonali Włochów. Złoty medal „tryzubów” to zatem spora niespodzianka. Marna to pociecha dla Polaków, ale przynajmniej wiedzą oni, że nie przegrali z byle kim.

Na dzień przed zakończeniem mistrzostw, Polska zajmuje bardzo dobre trzecie miejsce w klasyfikacji narodów. Zaskakujący jest jednak fakt, iż pośród 34 państw, które wystawiły w Amsterdamie swe reprezentacje, próżno szukać takiej szermierczej potęgi, jak Francja...
Wyniki:

Ćwierćfinały:
Ukraina – Grecja 45:32
Rosja – Węgry 44:35
Włochy – Białoruś 45:26
Polska – Niemcy 45:44

Półfinały:
Ukraina – Polska 45:37
Rosja – Włochy 45:37

Mecz o brązowy medal:
Włochy – Polska 45:41

Finał:
Ukraina – Rosja 43:42

Kolejność:
1. Ukraina
2. Rosja
3. Włochy
4. Polska
5. Węgry
6. Niemcy
7. Grecja
8. Białoruś

Startowało 18 zespołów


Wcześniejsze mecze Polaków:

1/8:
Polska – Szwecja 45:29Kawka
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki