SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
ME JUNIORÓW - M. ŁYCZBIŃSKA WICEMISTRZYNIĄ04.11.2008, 00:10
Bardzo dobrze rozpoczęły się dla Polski rozgrywane w Amsterdamie Mistrzostwa Europy Juniorów w szermierce. Biało-czerwoni zdobyli dziś dwa medale. Najpierw brąz zdobył szpadzista Filip Broniszewski, a potem o jedno miejsce jego wynik poprawiła florecistka Marta Łyczbińska (Budowlani Toruń). Gdańszczanka Justyna Anuszewska uległa w 1/32 finału Katerinie Dieordiewej z Ukrainy. Ta sama zawodniczka w kolejnej rundzie pokonała inną Polkę - Hannę Łyczbińską. Na szczęście w ćwierćfinale Ukrainka nie dała już rady siostrze bliźniaczce Hanny, która pomściła obie Polki pokonując Dieordiewą 15:7. W półfinale Marta pokonała inną Ukrainkę - Anastazję Moskowską, by w pojedynku o złoto ulec Włoszce Martinie Batini.
W szerokim finale znalazły się po dwie Włoszki i Rosjanki (co nikogo nie powinno dziwić, wszak te dwa kraje od lat należą do ścisłej światowej czołówki w szermierce) i aż trzy zawodniczki zza naszej południowo-wschodniej granicy. Szermierze z Ukrainy już po raz kolejny pokazują, że coraz bardziej zaczynają się liczyć w Europejskiej, ale także światowej szermierce. Legendarny florecista Siergiej Gołubicki może liczyć na godnych następców.

8. Katerina Dieordiewa (obie Ukraina)
...................................................
13. Emilia Rygielska
18. Hanna Łyczbińska (obie Budowlani Toruń)
37. Justyna Anuszewska (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk)

H. Łyczbińska - Emilia Rygielska 15:14

Jutro o godz. 8:30 rozpoczyna się turniej florecistów. Gdańszczanin Paweł Osmański w zeszłorocznych Mistrzostwach Europy Juniorów zajął 10 miejsce. Miejmy nadzieję, że tym razem uda się mu sięgnąć po medal, który na pewno jest w jego zasięgu.