SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
OSMAN DOMINUJE OD POCZĄTKU28.09.2008, 16:40
W sobotę w hali Warszawianki odbył się pierwszy w sezonie 2008/2009 turniej Pucharu Polski juniorów (kat. do lat 20) we florecie kobiet i mężczyzn. Dotychczas dwudziestolatkowie rywalizowali w kategorii "młodzieżowcy", jednak Polski Związek Szermierczy wprowadził zmiany kategorii wiekowych, które zaczęły obowiązywać od wczoraj. Kategoria 18-20 lat nazywa się teraz "junior". Natomiast "młodzieżowcy", to zawodnicy rywalizujący w nowopowstałej kategorii 21-23 lat. Oczekiwań nie zawiódł Paweł Osmański (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk), który wiódł prym w kategorii do lat 20 już w ubiegłym sezonie. Gdańszczanin pewnie zwyciężył we wczorajszych zawodach. W finale podopieczny trenera Łukasza Szymańskiego gładko uporał się z Siergiejem Bykiem z Białorusi. Najcięższą przeprawę „Osman” miał w ćwierćfinale, gdzie zaledwie jednym trafieniem, 15:14 pokonał Tomasza Sinorackiego z Budowlanych Toruń. Turniej kobiet został zdominowany przez klubowe koleżanki Sinorackiego. Finał był wewnętrzną sprawą sióstr Łyczbińskich. Tym razem lepsza okazała się Marta. Na najniższym stopniu podium, obok innej torunianki Martyny Jelińskiej, znalazła się Justyna Anuszewska (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk).

Wyniki:

Kobiety:

Marta Łyczbińska - Emilia Rygielska (obie Budowlani Toruń) 15:8
Hanna Łyczbińska - Marta Hausman (obie Budowlani Toruń) 14:12
Martyna Jelińska (Budowlani Toruń) - Katarzyna Pawełczyk (Wrocławianie) 15:5
Justyna Anuszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Sylwia Kurowska (Wrocławianie) 15:10

M. Łyczbińska - Jelińska 9:8
H. Łyczbińska - Anuszewska 10:6

M. Łyczbińska - H. Łyczbińska 15:12

1 Marta Łyczbińska
2 Hanna Łyczbińska (obie Budowlani Toruń)
3 Justyna Anuszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3 Martyna Jelińska
5 Emilia Rygielska
6 Marta Hausman (wszystkie Budowlani Toruń)
7 Sylwia Kurowska
8 Katarzyna Pawełczyk (obie Wrocławianie)

Startowało 46 zawodniczek

Mężczyźni:

Paweł Osmański (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Tomasz Sinoracki (Budowlani Toruń) 15:14
Siergiej Byk (Brześć Białoruski) - Maciej Włosek (Budowlani Toruń) 15:6
Michał Puzianowski (Wrocławianie) - Dominik Sosnowski (AZS AWF Warszawa) 15:13
Aleksander Szymański (AZS AWF Warszawa) - Miłosz Nuckowski (Wrocławianie) 15:11

Osmański - Puzianowski 15:7
Byk - Szymański 15:10

Osmański - Byk 15:9

1 Paweł Osmański (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)