SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
JUNIORZY INAUGURUJĄ NOWY SEZON26.09.2008, 15:21
W sobotę 27 września w Warszawie odbędzie się turniej Pucharu Polski do lat 20 we florecie kobiet i mężczyzn. Będą to pierwsze zawody w tej kategorii wiekowej w sezonie 2008/2009. Dotychczas dwudziestolatkowie rywalizowali w kategorii "młodzieżowcy", jednak Polski Związek Szermierczy wprowadził zmiany kategorii wiekowych, które zaczną obowiązywać od rozpoczynającego się jutro sezonu. Kategoria 18-20 lat nazywa się teraz "junior". Natomiast "młodzieżowcy", to zawodnicy rywalizujący w nowopowstałej kategorii 21-23 lat.
Najważniejsze imprezy juniorów w nowym sezonie, to Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Amsterdamie w dniach 3-8 listopada br. oraz Mistrzostwa Świata, rozgrywane w Belfaście w dniach 5-13 kwietnia 2009 r.
Naszą największą nadzieją w tej kategorii wiekowej jest broniący tytułu Mistrza Polski i aktualny lider klasyfikacji generalnej juniorów - Paweł Osmański. W zeszłym sezonie "Osman" uplasował się ponadto tuż za podium Mistrzostw Świata dwudziestolatków. Miejmy nadzieję, że w ostatnim sezonie startów w tej kategorii wiekowej, Paweł zdobędzie upragniony medal MŚ.
Kawka
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki