SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
RADOSŁAW GLONEK CUDOTWÓRCĄ! POLACY Z MEDALEM MŚ!18.04.2008, 19:19
Bardzo dobre wieści dotarły do nas z olimpijskiej hali szermierczej w Pekinie, gdzie rozegrano dzisiaj Drużynowe Mistrzostwa Świata we florecie mężczyzn. Reprezentacja Polski zdobyła tam, bowiem brązowy medal! Bohaterem polskiej ekipy został Radosław Glonek (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk), który ostatniej walce meczu o brązowy medal z Rosjanami, dokonał niemal cudu! Gdy wychodził on do tego pojedynku, Rosja prowadziła 37:26. Jego przeciwnik – specjalnie wprowadzony na tę walkę Igor Gridniew – mógł być pewien „dowiezienia” korzystnego wyniku, nie tylko ze względu na olbrzymią przewagę punktową. Wydawało się, że Rosjanin ma „patent” na Radka, którego dość pewnie pokonał podczas zawodów o Puchar Świata w St. Petersburgu rozegranych nieco ponad miesiąc temu. Niestety, zbytnia pewność siebie bywa bardzo zgubna, szczególnie w sporcie. Można jednak założyć, że Gridniew nie był szczególnie pewny siebie, że nie zlekceważył przeciwnika. Po prostu niemal niemożliwa wydaje się strata jedenastopunktowej przewagi w zaledwie trzy minuty. Przed gdańszczaninem rysowało się więc arcytrudne zadanie, jakim było odrobienie tej straty. A jednak! Czasem niemożliwe staje się możliwe! Znany z niebywałego opanowania i odporności psychicznej podopieczny fechmistrza Stanisława Szymańskiego punkt po punkcie odrabiał straty, by w końcówce wyrównać stan meczu na 43:43! W decydującej o medalu dogrywce, Polak już po 15 sekundach walki zadał ostatnie, zwycięskie trafienie! Wynik meczu brzmiał 44:43 dla Polski, a ostatnia walka zakończyła się demolującym zwycięstwem Glonka 18:6 (sic!) Po drodze do medalu Polakom walczącym w składzie: Glonek, Sławomir Mocek (IKS Leszno), Michał Majewski i Marcin Zawada (obaj AZS-AWF Warszawa) wcale nie było łatwo. Zaczęli oni od dość ciężkiej przeprawy z drużyną Wielkiej Brytanii. Mecz ten zakończył się zwycięstwem Polaków 45:40. W ćwierćfinale spotkali się oni z niepokonanymi od 2005 w Mistrzostwach Świata Francuzami, którzy zapowiadali, że celują w Pekinie w czwarty tytuł z rzędu. Biało-czerwoni pokrzyżowali im jednak te plany wygrywając 45:43. W ½ finału Podopieczni nie sprostali mistrzom olimpijskim z Aten – Włochom (38:45). W finale pogromcy Polaków pokonali drużynę Niemiec wynikiem 45:35.

Trzeba przyznać, że Drużynowe Mistrzostwa Świata organizowane w zamian za olimpijski turniej drużynowy są dla nas szczęśliwe. Cztery lata temu, kiedy w programie IO zabrakło drużynowej konkurencji we florecie kobiet, Polki przywiozły brązowy medal z DMŚ w Nowym Jorku.

Ostatni medal (srebrny) Mistrzostw Świata, polscy floreciści zdobyli w 2001 r. we francuskim mieście Nimes.


Wyniki:

Ćwierćfinały:
Włochy – Chiny 45:33
Niemcy – USA 45:38
Polska – Francja 45:43
Rosja – Japonia 45:39

Półfinały:
Włochy – Polska 45:38
Niemcy – Rosja 43:41

Finał:
Włochy – Niemcy 45:35

Mecz o brązowy medal:
Polska – Rosja 44:43


Kolejność:
1. Włochy
2. Niemcy
3. Polska
4. Rosja
5. Chiny
6. Japonia
7. Francja
8. USA

Startowało 14 drużyn
Kawka
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki