SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
USA WYGRYWA, POLACY NA SIÓDMYM MIEJSCU13.04.2008, 13:41
Drużyna USA sensacyjnym zwycięzcą, Polacy na siódmym miejscu. Wczoraj podczas odbywających się w Acireale szermierczych mistrzostw świata młodzieżowców i juniorów rozegrano turniej drużynowy florecistów w kategorii do lat dwudziestu. Amerykanie, w drodze do tytułu mistrzowskiego, wygrywali z prawdziwymi potęgami światowego floretu. W ćwierćfinale uporali się z Rosją, w półfinale z Francją, zaś w finale rozprawili się z faworyzowaną drużyną gospodarzy.
Tymczasem podopieczni trenera Piotra Majewskiego rozpoczęli turniej od łatwego zwycięstwa nad Duńczykami w 1/8 finału. Niestety w kolejnej rundzie drużyna walcząca w składzie: Paweł Osmański (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk), Stefan Roszkowski, Antoni Barczuk i Bartosz Łukowski (wszyscy AZS-AWF Warszawa) uległa reprezentacji Ukrainy i ostatecznie zajęła siódme miejsce (w kategorii młodzieżowców – w odróżnieniu od seniorów – drużyna, która przegra w ćwierćfinale, bądź w jeszcze wcześniejszej fazie turnieju, nie walczy o dalsze lokaty. O miejscu w klasyfikacji końcowej decyduje numer rozstawienia – im wyższy, tym wyższa lokata). Nam na pocieszenie pozostaje fakt, iż gdańszczanin w ćwierćfinałowym meczu z Ukraińcami był najmocniejszym punktem drużyny, wygrał bowiem wszystkie trzy swoje walki.


Wyniki:


Ćwierćfinały:
USA – Rosja 45:42
Włochy – Chiny 45:36
Francja – Korea 45:37
Ukraina – Polska 45:36

Półfinały:
USA – Francja 45:32
Włochy – Ukraina 45:39

Finał:
USA – Włochy 45:42

Mecz o 3 miejsce:
Francja – Ukraina 45:43

Kolejność:
1. USA
2. Włochy
3. Francja
4. Ukraina
5. Rosja
6. Korea
7. Polska
8. Chiny

Startowało 26 zespołów.

Kawka
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki