SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
GDAŃSKI FINAŁ WŚRÓD DZIEWCZĄT.24.02.2008, 19:15
W Gdańsku rozegrano dziś zawody „O Puchar Rajców Gdańskich”, czyli drugi z trzech turniejów kwalifikacyjnych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w szermierce ma rangę mistrzostw Polski juniorów młodszych (kat. do lat 15) i w 2008 roku zostanie rozegrana we Wrocławiu w dn. 26.04-1.05.br.

Do OOM na podstawie 3 turniejów kwalifikacyjnych zakwalifikuje się 48 osób do turnieju indywidualnego oraz 12 drużyn.





Wyniki:



Floret dziewcząt:

Półfinały: Joanna Szypułowska – Anna Korneluk 13:12 , Natalia Gołębiowska (wszystkie Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) – Natalia Zakrzewska (AZS-AWF Warszawa) 15:4

Finał: Gołębiowska – Szypułowska 10:9



Kolejność:

1. Gołębiowska (trenerzy Anna Sobczak i Longin Szmit)

2. Szypułowska

3. Korneluk (trener obu Longin Szmit) i Zakrzewska

5. Halina Ptak (MKS Kusy Szczecin)

6. Marta Thiem (Budowlani Toruń)

7. Barbara Wasilewska (UKS de La Salle Gdańsk)

8. Zuzanna Madajczyk (AZS-AWF Poznań)

…………………………………………………………………………..

15. Laura Lewańczyk (Sietom)



Startowały 64 zawodniczki.





Floret chłopców:



Półfinały: Michał Tyczyński (AZS-AWF Warszawa) – Dawid Taczkowski (AZS-AWF Poznań) 15:13, Jakub Jurewicz (Zjednoczeni Pabianice) – Dominik Jankowiak (AZS-AWF Poznań) 14:13

Finał: Tyczyński – Jurewicz 12:11



1. Piotr Tyczyński

2. Jurewicz

3. Taczkowski i Jankowiak

5. Piotr Kolec (Kolejarz Wrocław)

6. Mateusz Knitter (Sietom; trener Łukasz Szymański)

7. Rafał Wiśniewski (AZS-AWF Poznań)

8. Filip Franceson (UKS Atena Gdańsk; trener Łukasz Szymańsk)

…………………………………………………………………………….

9. Krystian Gryglewski

11. Ksawery Nowosielski (obaj Sietom)





Startowało 60 zawodników

DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki